rechts. De post is nog bijna geheel intact. Aanvankelijk toont de vijand zich weinig agressief, maar weldra nestelt hij zich op de hellingen van den Djebel Aghil. Scherpschutters vuren op wat zich maar vertoont; een vij. mitrailleur bepoedert het plateau en de toegang tot den post wordt bestookt uit automatische geweren. Elk legionnair, die zich van den post naar de batterij begeeft, wordt vervolgd door een hagelbui van kogels. Het vuur is vrij zuiver, toch zijn de vij. schutters minstens 1000 M. verwijderd. De 23ste cie. die het hoogste deel van het terrein versterkt, moet weldra daarmee ophouden en zich dekken in de gaten op de Z. contrahelling; tegen 11 v. heeft het bataljon een 30 dooden en gewonden. 's Middags doen de Marokkanen, verzameld op de N. contra hellingen een contra-aanval inde richting van de batterij, daarbij met overleg gesteund door vuur van de hellingen van de Djebel Aghil, maar ze worden middels handgranaten afgeslagen en in de ravijnen teruggeworpen. De 24ste cie. rechts lijdt ernstige ver liezen. De vijand dringt, gedekt achter rotsen naar die zijde door en de cie. doet, om niet omsingeld te worden, een tegen stoot en verspreidt den vijand. Om 4.30 n. krijgt de bet. last een cie. naar Taounat terug te sturen, waardoor men gedwongen wordt zich te bepalen tot de verdediging van den post, de batterij en den kam, bezet door de 23ste cie.die kam beheerscht den post binnen een granaatworp afstand en kan dus niet worden opgeheven. Ter zelfder tijd seint de kapitein van de 24ste cie., dat hij 6 dooden en 16 ge wonden heeft, de toestand critiek wordt, waarom hij een sectie versterking vraagt, gegeven door de 23ste cie. Laatstgen. versterkt zich bij het vallen van den avond de toegang tot den post wordt versperd, een diepe loopgraaf gemaakt tot verbinding van de 24ste cie. met den post, breede bressen worden geknipt in de draadversperringen om zoo noodig snel naar buiten te kunnen komen, de batterij wordt beveiligd tegen handgranaten en V.-B. bommen. Vóór in den nacht gaat de vij. met vuren door, van tijd tot tijd slaan kogelbuien tegen de muren van den post. Iedereen is wakker en op heftige aanvallen voorbereid. OmlOn. staakt het vuur en verloopt de nacht verder kalm. Den volgenden morgen om 5 v. begint het schieten weer en alle verkeer buiten den post en de loopgraven is verboden de kanonnen van Taounat bereiden den aanval op Sker voor. De bet., nu reeds bezorgd over het moeilijke probleem zijn ba taljon van den vijand los te maken, zendt volgende nota aan majoor Mativet „Ten einde mijn maatregelen te treffen voor het losmaken (décrochage) van den vijand, vraag ik het volgende 1. Zal de post Astar ontruimd of weer bezet worden Waaruit bestaat in het laatste geval de bezetting? 962

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 6