van de verschillende meeningen aan elkaar nivelleerend werken en daarom kan een bespreking van dit onderwerp reeds thans al haar nut afwerpen. Want zou daardoor de thans heerschende spreiding van meeningen reeds eenigermate kunnen worden be perkt, dan is in het belang van de oefening van onze Infanterie al veel bereikt. Het is daarom, dat de betrokken regiments commandant het nuttig oordeelde om de geleverde beschouwingen niet uitsluitend tot eigen kring te beperken, doch deze door bespreking in dit tijdschrift ook in de gedachtensfeer van anderen over te brengen. Wij wenschen al dadelijk op den voorgrond te stellen, dat het beoogde doel, nl. het zoo spoedig mogelijk scheppen van eenheid van opvatting, onmogelijk kan worden bereikt, indien wij ons ten aanzien van de thans geldende sectie-organisatie op een critisch standpunt plaatsen. Dit toch heeft niet alleen geen prak tisch nut, vertroebelt slechts de kwestie en is derhalve niet in het belang van onze infanterie. Nu eenmaal de jongste organisatie wijziging haar intrede bij de infanterie heeft gedaan, nu is het ook de plicht van ons troepenofficieren om de bedoelingen, die bij de totstandkoming van de tegenwoordige organisatie tot grondslag hebben gediend, in de praktijk zooveel mogelijk en naar beste weten tot uiting te doen komen. Hoewel die bedoelingen reeds voor een ieder gemeen goed kunnen worden geacht, daar willen wij ze, als vormende de kernpunten van onze beschouwingen, volledigheidshalve in het kort als volgt omschrijven: le het mogelijk maken van een meer economisch en soepel gebruik van de samenstellende elementen stootkracht en vuurkracht. 2e het streven om de tactische combinatie dier beide ele menten in handen te leggen van een tactisch geschoold aanvoerder i.e. den sectie commandant. 3e opleidingsmotieven, die verder in dit opstel buiten be schouwing blijven. DE AANVAL. I. De beteekenis van de elementen VUURKRACHT en STOOTKRACHT in de verschillende perioden van denaanval. Het scheppen van de mogelijkheid voor een soepel en econo misch gebruik van de elementen stoot- en vuurkracht is, zooals wij zagen, een der voornaamste tactische motieven geweest, die 980

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 26