1164 Mechaniseering. The Armay Quarterly. Juli-nuinnier 1929. The mechanisation of army: its effect upon the cooperation of aircraft", C. Vachell Hoewel naar schr.'s meening de uiteindelijke samenstelling van een gemechaniseerde eenheid nog niet vaststaat, neemt hij voor zijne beschouwingen de samenstelling als door generaal Burnelt-Stuart aangegeven in zijn ar ikel„The progress of mechani sation" in het Aprilnummer 1928 van The Army Quartely, nl, 1. bat. on middelbare tanki (48); 1 bat.on pantserauto's (48); 1 bat.on lichte tanks (70 2-mans tanks); 1 gemechaniseerde art. brigade (4 batterijen); 1 gemecha niseerd bat.on mkrailleurs (36;; 1 gemech. verb. afd.1 gemech. veld-comp. genietroepen. Totaal ongeveer 300 voertuigen. Schr. geeft lezenswaardige beschouwingen over den naderingsmarsch en den aanval van zoo'n eenheid in samenwerking met de luchtstrijdkrachten. In de conclusies lezen we o. a. dat een bovenaangegeven eenheid die voor een zelfstandige opdracht is ingezet moet kunnen vertrouwen op den steun van luchtstrijdkrachten, nog meer dan thans reeds een leger gedwongen is te doen. Succes zal alleen worden bereikt door een nauwe samenwerking met luchtstrijdkrachten, aan den commandant toegewezen en zal afhangen van de nauwe verbinding die moet worden onder houden zoowel met de vliegtuigen die onmiddellijk met het leger samen werken als met de gevechtsvliegtuigafdeeiingen Infantry Journal No. 2. Augustus 1929. Further Aspects of Mechanisation" kolonel H. Rowan-Robinson Schr. constateert dat het laatste oefentijdperk in Engeland slechts zeer weinig positieve resultaten bracht. „Men had verwacht dat de evaringen van 1928 op alle veelbesproken vraagstukken licht zouden werpen en in sommige gevallen mogelijk de antwoorden daarop zouden geven. Dit is niet geschied. Niet alleen werden de vraagstukken niet opgelost, maar nieuwe vraagpunten ontstonden en nieuwe twijfel is gerezen. Bovendien beweegt de weg der mechaniseering, in plaats van langs een rechte lijn, zich langs een cirkel en men is thans wederom niet ver van het beginpunt verwijderd". Techniek Heerestechnik. No 8 Augustus 1929. „Die Vorteile des Diesel-Flugmotors II". In het slot van dit artikel (zie ook I.M.T. blz. 952) vinden we behandeld wat altijd als het belangrijkste van den dieselmotor wordt opgegeven, nl. de kwestie der brandstofkosten-besparing. Onder meer worden vergelijkingen gemaakt met benzine motoren, waaruit blijkt dat de dieselmotoren een be sparing geven van 80 De voordeelen worden in het slot als volgt samengevat: 1. de dieselmotor is meer betrouwbaar dan de benzinemotor, omdat: a. de electrische ontstekingsinrichting geheel vervalt en b. iedere cylinder afzonderlijk een bijzondere inrichting voor de branstof- voorziening bevat, waardoor de grootst mogelijke betrouwbaarheid verzekerd is 2. het gevaar voor in brand vliegen tot het minimum is teruggebracht 3. het brandstofverbruik met 20 verminderd is 4. de prijs der brandstof is 70 tot 80 minder; 5. een open uitlaat is toelaatbaar, zoowel met het oog op het veroorzaakte geluid als de zichtbaarheid bij duisternis, waardoor het gewicht en de weer stand van de uitlaatpijpen vervallen; 6. de werking van den motor wordt niet beinvloed door temperatuur of vochtigheid 7. Storingen van de ontsteking komen niet voor; 8. de van huis uit bestaande groote betrouwbaarheid van den dieselmotor rechtvaardigt een vermindering van het aantal motoren bij de groote vlieg tuigen een daaruit voortvloeiende belangrijke vermindering der kosten van onderhoud en bedrijf der inrichtingen voor handelsverkeer mag zonder meer daaruit worden voorspeld. In hetzelfde nummer nog een artikel dat de aandacht verdient; Heeres- technische Problemen im jiingsten deutschen Schrifttum"en dat na een korte

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 118