Omtrent de richting van dit offensief „rrnsz die allgemeine Lage maszgebend sein". Blijkt een offensief in Z. O. richting, Oost van Warschau bbJvend, mogelijk, dan zullen de Narew en haar versterkingen „keine unüberwindlichen Hindernisse bieten". Hoe dit offensief doorgevoerd moet worden „musz die Gesamtlage En tenslotte: „setzt Russland besonders starke Krafte gegen die 8 Armee ein, so würde dies für die Gesamtlage nicht unvorteilha sein lm duszersten Notfalle musz Preussen ostlich der Weichsel aufgegeben werden, bis die Armee durch Heranführen weiterer Krafte verstarkt werden kann". En Moltke geeft tenslotte den legercommandant nog de „toelich tende aanvulling": „Aber die Existenz der Armee darnicht aufs Süiel gesetzt werden". Aansluitende hierop (men schetse dezen toestand op schets 1 van het Augustusnummer eens in) wordt de vorming van het 8e Leger als volgt geregeld. I korps, v. Francois, 24 batt., 32 bij., 8 esk.: dekt de Oostgrens. XX korps, v. Scholtz, 25 batt., 28 bij., 8 esk.: dekt de Zuidgrens. De overige korpsen vormen zich: XVII korps, v. Mackensen, 24 batt., 28 bij., 8 esk.: omgeving D. Eylau. 1 Res. korps, Otto v. Below, 26 batt., 16 bij., 6 esk.. omgeving 3e Res. Div., v. Morgen, 12 batt., 6 bij., 3 esk.: omg. Hohensalza (S'le Cav. Div., v. Brecht, 1 batt., 3 bij., 24 esk.: omgeving Gum- Voorts: 2e gemengde brigade landweer, 5 batt., 2 bij., 2 esk.: omgeving Tilsit. 6e idem., 6 batt., 2 bij., 3 esk.: Silezië. Te idem., 6 batt., 2 bij., 6 esk.: omgeving Goslershausen. Tenslotte behooren onder het 8e leger de vestingbezettingen Thorn 12 batt-> 8 bii-> 3 esk" Ruim 1 Graudenz 6 ,4 ,i Marienburg Hoofdreserve Königsberg: 11 batt., 9 bij., 6 esk. Totaal tot 26 Augs.: 158 bat., 140 batterijen (774 st.) en 78 eskadrons. u Aldus de Instructie en de uitgangstoestand, welke door de U. H. L. den cdt. van het 8e leger als stut en steun werden medegegeven. Z'j zijn creenszins overeenkomstig de opvattingen van Schlieffen. In de eerste plaats: de O. H. L. onttrekt zich bij voorbaat_ aan iedere verantwoordelijkheid: de legercommandant losse het moeilijke 1073 ci'pcbëfi"

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 15