boekjes van de opzichters (steeds zijn twee boekjes in gebruik) de gegevens worden overgenomen in de registers per werkman. Voor elke werkplaats is zoo'n register aangelegd. Uit de bonnen worden maandelijksche staten samengesteld, waarvan de gegevens worden overgenomen op de bovengenoemde kaarten, doch nu in de kolom„een" („afgegeven") met ver melding van de werkplaats waar de gereedschappen zijn ontvan- en. Worden de gereedschappen weer ingeleverd, b.v. bij ontslag van den werkman, dan maakt de opziener van de betrokken werkplaats een blauwe bon op eveneens in duplo. Het duplicaat exemplaar blijft weder in het boekje achter. Verder wordt met deze bonnen gehandeld als met de ontvangstbonnen. Bij de boekhouding worden de gegevens weer overgenomen in de registers en op afzonderlijke staten. Uit deze staten worden in de kolom „Leen" („Ontvangen") de reeds genoemde kaarten met rood bijgewerkt. Zijn gereedschappen onbruikbaar geworden, dan worden zij als regel ingewisseld tegen nieuwe bij de gereedschapsafdeeling. De betrokken opzichter schrijft hiervoor een gele bon in duplo uit. Ook met deze bonnen wordt gehandeld als boven is aangegeven. Een afzonderlijke staat wordt hieruit samengesteld door de boekhouding en de gegevens worden overgenomen op de kaarten in de kolom „AFGEGEVEN". Een der genoemde staten is bestemd voor het magazijn waar de gegevens worden vergeleken met de maandelijks door de ge reedschapsafdeeling in te leveren gereedschappen. Worden er verschillen geconstateerd dan dient de opzichter van de gereed schapsafdeeling voor het verdwijnen hiervan het noodige te ver richten. De betrokken bewaarder handelt verder met de ingeleverde voorwerpen als met de reeds eerder genoemde door de diverse werkplaatsen ingeleverde onbruikbare gereedschappen. Worden door de werklieden gereedschappen zoek gemaakt, dan wordt ook hiervoor door den betrokken opziener een bon in duplo opgemaakt, waarop het woord „Verwisseld" is door gehaald. Deze bonnen worden in duplo opgemaakt. Na inlevering van de bon worden de zoekgemaakte gereedschappen vervangen. Uit deze bonnen wordt een staat in enkelvoud samengesteld, waarvan de gegevens weer worden overgenomen op de kaarten, nu in de kolom „Afgegeven". Aan de hand van de bonnen worden door de boekhouding boetebriefjes opgemaakt. Deze briefjes worden door tusschenkomst van den bedrijfsleider der betrokken werkplaats aan den directeur ter goedkeuring gezonden. Eventueele reclame wordt door den Bedrijfsleider onderzocht. In de registers heeft van de onbruikbare gereedschappen, alsmede van de vervanging der zoekgemaakte gereedschappen geen aanteekening plaats, aange zien de voorraad in de werkplaats dezelfde blijft. 1131

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 85