7. DE INFANTERIE-CENTRAALSCHAKELAAR i). door J. M. L. ROELEN. Eerste Luitenant-adjudant Infanterie, (met 2 figuren en 10 schema's). Reeds langen tijd werd bij de Infanterie de behoefte gevoeld aan telefooncentrales, vooral sinds men voor den verbindings dienst het principe „verbinden van hoog naar laag" had aange nomen. Het voordeel van dit laatste beginsel is, dat het zeer economisch kan zijn, mits men beschikt over telefooncentrales. Dit overwegende, waarbij in het oog werd gehouden dat een veldcentrale moet voldoen aan de eischen a. zeer eenvoudig van constructie zijn, met daardoor de kans op zoo min mogelijk storingen b. gemakkelijk te bedienen zijn c. een maximum aantal verbindingsmogelijkheden geven werd een constructie gevonden als in het volgende nader uiteen gezet. Toen eenmaal na genomen proeven bleek dat de constructie van het toestel voldeed, volgde vanzelf hieruit de mogelijkheid om met het bij de bataljons aanwezige telefoonmaterieel boven dien nog telefoonafdeelingen bij de regimenten te vormen, mits weer ook voor het regiment een veldcentrale zou worden inge voerd. Ook de ten aanzien van deze laatste mogelijkheid geno men proeven bij het 1ste Regiment Infanterie leverden een be vredigend resultaat op Bij de Infanteriebataljons waren vóór de invoering van de veldcentrale aanwezig 8 veldtelefoontoestellen met 8 haspels a 500 meter draad (4 k.m.) Ingezien werd dat wanneer het regiment in zijn geheel moest optreden, elk der bataljons gevoegelijk 2 telefoontoestellen met 2 haspels a 500 meter draad 1 k.m.) met het noodige personeel zou kunnen afstaan ten behoeve van de regimentstelefoonafdeeling. De regiments- en bataljonstelefoonafdeelingen zouden hierdoor aan personeel en materieel een gelijke sterkte krijgen. Wanneer het regiments-telefoonmaterieel in de toekomst nog zou kunnen wor den vermeerderd met 4 kabelhaspels a 500 meter draad (2 k.m Zooals deze is ingevoerd bij de regimenten en bataljons Infanterie op Java. 1135

Indisch Militair Tijdschrift | 1929 | | pagina 89