- U. 102 „Vertragende werking bij den ingang van bewoonde oorden of straten bieden kisten of vaten, of bovendeelen van voertuigen gevuld met steenen of zand en op elkaar gestapeld en goed verankerd, waarbij opgesteld geschut verder mijnsperren". Gepantserde treinen. Mil. wissenschaftliche und technische Mitteilungen. Sept.-Oct. num mer 1929. „Ter aanvulling van Oostenrijksche zijde van het artikel „Panzerzüge" van H. Wagwr, verschenen in het Jan -Febr. nummer zie I.M.T. blz. 38 i) geeft B Scheichelbaner thans Kamffahrten des k u.k Panzerzüges II" welke aan bewapening had een kanon van 7 cm. L/30. een 47 mm. L/33 en 6 mtr. M. 7/12 en daarenboven een inf. bemanning van 30 man. Als voorbeeld vin den we o.a. behandeld de coup de main tegen Monfalcone (Aug. 1915). Luchtafweer. Infantry Journal. September-nummer. 1929 „Anti-aircraft rifle fire", kapitein S. H. Negrotto. Uit gehouden proeven werden door schr. o.a. de volgende conclusies getrokken a. de methode van opleiding als voorgeschreven in Training Regulations 300-5 is in principe goed b. op afstanden beneden de 500 yards heeft een vliegtuig weinig of geen kans van ontsnappen aan goed geoefende geweerschutters en op afstanden tot 1200 yards is de mogelijkheid een tactische opdracht uit te voeren tegen over troepen op den grond zeer klein; c. een goede kwaliteit spoor-munitie is beslist noodzakelijk ten einde den kogelbundel snel op het doel te brengen d. goede resultaten met betrouwbare munitie zijn mogelijk bij uitstekend geoefende troepen. Hetzelfde nummer bevat een artikel van kapitein I. E. Rijder„Anti-aircraft training for machine gun units". Het geeft een beschrijving met platen van een oefenschema samengesteld en uitgewerkt door kapitein Collins, dat volgens schr. uitstekend heeft voldaan, en daarom wordt aanbevolen voor de andere mitrailleurafdeelingen voor de opleiding in het beschieten van lucht doelen en waarvoor slechts zeer weinig materialen benoodigd zijn (voor het bevuren van luchtdoelen op 500, 1000 en 1500 voet hoogte. Algemeen. Mil. Wissenschaftliche und technische Mitteilungen. Sept. Oct-num- mer 1929 Belangstellenden verwijzen we naar „Die Psychotechnik und ihre militarische Bedeutung" door kapitein K.Fechner. The Journal of the royal united service institution. No. 266. Juli 1929. „Sir Stambford Raffles and Singapore"Anonymous. „De Singapore-basis voor de Britsche vloot nu een voldongen feit zijnde, is het interessant een schets te geven van de levensgeschiedenis van den man die het mogelijk maakte die basis te maken". Schr. geeft dan een beknopt overzicht van het leven en onvermoeide werken van Raffles, ook op Sumatra en Java, wel bekende doch steeds weer belangstelling wekkende lectuur. In hetzelfde nummer troffen we aan: „The evolution of government in India", van kapitein A. O. FullerEen overzicht wordt gegeven van de ontwikkeling van de regeering over Britsch-Indië vanaf de komst der eerste Engelsche kooplieden, dienaren van de Engelsche 0.1. C., in Masulipatam en Suart, een 3 eeuwen geleden. Aan het slot vinden we nog e.e.a. ver meld over de samenstelling en de taak van de bekende Simon-commissie, die dezer dagen haar rapport zal uitbrengen,

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 104