technischen en wetenschappelijken aard te verwijzen naar het I. M. T. Dat die toestand zoo ongeveer is ontstaan kunnen wij alleen toeschrijven aan een hartelijke samenwerking tusschen hen die de redactie der periodieken voerden en aan de opvattingen der mede werkers. Scherp kon de grens uiteraard niet getrokken worden, maar ook hier heeft de tijd en hebben de omstandigheden tot een, naar het ons voorkomt, gelukkige oplossing geleid. Wellicht toch is dit „elk zijn weegs gaan" wel zeer ten voor- deele geweest zoowel van het I. M. T. als voor het orgaan der N. I. O. V. Immers een goede naijver prikkelt tot werkzaamheid. En nu hebben vele redacteuren het wel wenschelijk geacht en ten rechte, waar zij het belang van het aan hun zorg toevertrouwde tijdschrift beoogden de medewerkers nu en dan aan te sporen, ook een redacteur heeft wel eens behoefte aan een prikkel en wat werkt meer stimuleerend dan de wetenschap dat men niet alleen- heerscher is, maar dat voor het behouden van het terrein inspanning gevorderd wordt. Ten slotte zien we dan opnieuw zware wolken opkomen als in 1920 de firma Kolff den wensch te kennen geeft de uitgave van het indisch Militair Tijdschrift te staken. Toen is het bestaan van het I. M. T. in groot gevaar geweest. Het vertrouwen dat de op 1 Januari 1921 nieuw opgetreden Redacteur, de toenmalige kapitein van den Generalen Staf D. Boeije uitsprak met de woorden: „We vertrouwen, dat ieder officier zal gevoelen, dat het toch niet aangaat het oude orgaan, dat we steeds hebben gekend als behoorende tot ons korps, te laten verdwijnen; dat zoolang wij er zijn, die oude makker hij moge niet altijd hebben gegeven, wat we elk voor ons, er van meenden te mogen verwachten dient te blijven enz." is echter niet ongegrond gebleken. „Kielstra's kind leeft nog". Moge het de huidige redactie, en alle redactie's die na haar komen, gegeven zijn op haar terrein met vrucht werkzaam te zijn voor de belangen van het Indische officierskorps, van het Indisch leger, van Nederlandsch-Indië, voor vorstin en vaderland. REDACTIE. 11

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 13