2e G.V.I. De cn. van de g brigades (groepen) zullen hunne bri- pt. 68(1). gades (groepen) zoo snel en zoo gedekt mogelijk met zoo min mogelijk verliezen, in de vijandelijke stelling brengen, teneinde aldaar de beslissing te bevechten. 3e R. I. Bij het attaqueeren handelen de gr. cn. en de pt. 261. handlangers van de km. groepen als bij een g. groep. 4eG.V. I. Elk onderdeel beweegt zich in den vorm en gang, pt.42(2)en welke in verband met het terrein de meest geëi- pt. 22(2). gende zijn. 5e G. V.In de opgeloste sectie krijgen de km. groepen zooda- pt. 59(4). nige plaatsen, dat zij met geringe verplaatsingen, zoo- noodig spoedig met één of méér groepen het vuur kunnen openen. G. V.l Aanvankelijk worden zij daartoe (nl. om aan pt. 64(2). de stootkracht vuursteun en vuurbescherming te verlee- nen) in het voorste échelon (van de sectie) geplaatst. R. l.pt. 242. De km. is het hoofdvuurwapen van de compagnie en is bestemd om in dit verband het eerst den vuur- strijd aan te gaan, het eerst te worden ingezet. 6eG.V.l. Wanneer één of méér km. groepen meer naar achter pt 64(3) zijn geplaatst, moet de sectie-commandant overwegen of hij ze aan het vuurgevecht kan laten deelnemen. 7e R. I. pt. Bij den aanval wordt het vuur van de km. eerst 253 (3). geopend wanneer zulks voor het terrein winnen be paald noodzakelijk is en in den regel niet boven de 500 M. 8eG.v.l. Teneinde te kunnen manoeuvreeren zal hij (set) pt. 65 (l). zorgen dat zijn sectie in de diepte geëchelonneerd blijft. 9e G. V.l. Hebben de km.'s het vuur geopend dan winnende pt. 70(l)(2). g. brigades (groepen) zorgvuldig gebruik makende van elke dekking, zoonoodig man voor man, zoo ver mo gelijk terrein. Is steun van de km. 's niet meer mogelijk, dan gaan deze naar voren, zoonoodig onder het vuur der g. brigades of groepen enz. De bovenstaande opsomming, die geenszins aanspraak kan maken op volledigheid, doch slechts een greep uit de verschil lende gegevens onzer reglementen en voorschriften vertegenwoor digt, is n.m. m. toch reeds voldoende om de volgende conclusies te trekken. a. De stootkracht is het voornaamste element in de sectie, moet dus zéér wel geconserveeid worden, mag dus niet opgeofferd worden bij een verrassend stooten op eenigen tegenstand tijdens de Nadering in bedekt terrein a. a. (zie le. en 2e. hierboven). b. De km. groepen vertegenwoordigen vuurkracht maar ook stootkracht (zie 3e.). 29

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 31