86 11. BOEKAANKONDIGING. We ontvingenLeerboek der Pionierkunst voor de cadetten der infante rie, cavalerie en artillerie in opleiding voor het leger in Nederlandsch-Indie door J.B.A. Bunning. Inleiding tot de hoofdzaken der Psychologie, door J.H. Truijtvan Hertog, Majoor der .nfanterie, Leeraar aan de Koninklijke Militaire Academie. Siraf- en Tuchtrecht voor het Leger in Nederhndsch-indie door Mr. P.J. Stigter. 12. BESPREKING ORGAAN N. I.O.V. DECEMBERNUMMER. In een kort woord doet de nieuwe redacteur, de kapitein van den generalen staf J. Slagter, een beroep op de medewerkers. We heeten den nieuwen redacteur welkom en wenschen hem in zijn functie als zoodanig veel succes Het nummer bevat buiten het vereenigingsnieuws en het persoverzicht de volgende bijdragen De vereenvoudigde compagniesadministratienader beschouwd in verband met door den compagniescommandant uit te oefenen controle en met de wen- schelijkheid om ook den onderofficier administrateur der compagnie by de oreldelijke aansprakelijkheid te betrekken door K- de Jongh. Sc nr. geeft in verband met de genoemde wenschelijkheid de oplossing aan, dat de compa- gniescommandant door een algemeene controle waakt tegen grove of talrijke fouten bij de berekening en den onderofficier administrateur verantwoordelijk kan worden gesteld voor een juiste berekening. H. B. geeft onder het opschrift „de compagnie", als nadeel van het stelsel van administratie van kapitein de Jongh aan: de uitbetaling om de 10 dagen; een speciaal nadeel voor de ongehuwden. Voorts merkt hij op, dat de compa- gniescommandant zooveel beslommeringen heeft met de indiening van allerlei, staten. „Wanneer van Infanteriezijde de administratie wat beperkt kon worden dan waren we al een heel eind op weg" zegt de schrijver. Twee korte bijdragen „Met de P M. H S. de bergen in en „De viering van sancta Barbara te Bandoeng" geven een verslag van deze gebeurtenissen. Van Renesse vervolgt de studie „De avondschemering der blanke naties en bespreekt nu „Egypte, de strot van het Britsche Rijk. Na een beknopt geschiedkundig overzicht komt de schrijver tot de nieuwe bemoeienissen van het 2e kabinet Mac Donald tot regeling van de status van Egypte en de ver houding van dat land tot Engeland, om dan het ontwerpverdiag met Egypte kort te vermelden en te bespreken. Omtrent dit verslag valt o. m. het volgende te lezen. Het bevat 16 korte artikelen en is bindend voor 25 jaren. De militaire bezetting van Egypte door Britsche troepen zal worden opgeheven, maar de Britsche troepen, die noodig zijn voor de bescherming van het Suezka naai zullen worden gelegerd in een zone, welke zich uitstrekt ter weerszijden van den 32sten breedtegraad. Er zal een Engelsch-Egyptische alliantie worden gesloten, waarin beide landen elkaar wederkerig steun toezeggen ingeval van oorlog. Zoowel te Londen als te Cairo zullen gezanten worden benoemd. Egypte zal toelating vragen tot den Volkenbond, welk verzoek door Qroot-

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 88