88 A voor beginners, B als hoogere klasse voor meer gevorderden en C a eind-klasse. Ieder kwartaal zal er een Examen door daartoe bevoegde leeraren worden afgenomen van de cursisten der kiasse C. Het wordt ten zeerste aanbevolen om hiervoor bevoegde leeraren te verzoeken daar dan de waarde van het verkregen Diploma, hetwelk den stempel der Vereeniging zal dragen alsmede de handteekening der leeraren en het visum der afdeeling, zooveel mogelijk te verhoogen. De Commissie hierboven genoemd, zal tevens in overleg met de leeraren en het afdeelingsbestuur de lesgelden bepalen. Hierbij moet er aan de verschil lende inkomsten worden gedacht. Aanbeveling verdient het, zoowel uit het oogpunt der propaganda als wel de vermindering der uitgaven van het fonds, om deze gelegenheid ook voor nietleden der vereeniging open te stellen, zulks tegen verhoogde lesgelden. H. H. Bestuursleden der afdeelingen worden beleefd verzocht het voorgaande zoo spoedig mogelijk op hunne afdeelingen te willen bespreken, en hierbij in het oog te houden dat bij volvoering van dit voorstel geen enkele afdeeling mag achterblijven. Nog wordt er op gewezen dat de oprichting van genoemd Fonds de pro paganda voor PRO REGE er ten zeerste mee gebaat wordt De secretaris der afdeeling Weltevreden, belast met de aangelegenheden inzake dit voorstel zal gaarne iedere beschouwing hieromtrent, ook van niet leden zeer gaarne tegemoet zien, en houdt zich aanbevolen voor adviezen betreffende deze zaak. Verder zal genoemd secretaris iedere gewenschte inlichting verstrekken. De secretaris, NIC. SCHENK. Het woord is thans aan de afdeelingen. H. B. Gaarne vestigen we de aandacht van de I. M. T. lezers op dit, ongetwijfeld toe te juichen voornemen. Er valt op dat gebied wellicht nog wel wat te bereiken, niet alleen voor leden en adspirantleden van genoemde vereeniging, maar voor alle militairen ongeacht gezindte. Doch dan zullen de financieele consequenties wei zeer zwaar hun invloed doen gevoelen. Zou misschien belangelooze medewerking in dezen een uitweg kunnen geven 14. TIJDSCHRIFTEN OVERZICHT. The Cavalry Journal October 1929. Deze alfevering is geheel gewijd aan de Fransche Cavalerie. In het bijzonder vermelden wij een uitvoerig artikel van den inspecteur der Fransche cavalerie Generaal Brecard getiteld: „The French Cavalry". Het behandelt eerst de ervaringen opgedaan in den wereldoorlog, vervol gens de huidige organisatie en eindelijk de taak van de huidige cavalerie. Ten slotte komt schrijver tot de volgende conclusies: De belangrijkheid van de cavalerie als wapen is niet verminderd: eerder het tegendeel. De ervaring van den laatsten oorlog heeft uitgewezen, dat de opdrachten welke door de cavalerie moeten worden vervuld niet zijn veranderd: slechts de wijze van haar gebruik is gewijzigd. Cavalerie moet een bewegelijk en soepel onderdeel blijven vormen; zij bezit een groote vuurkracht, zonder er last van te ondervinden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 90