89 Het paard is thans nog en zal ongetwijfeld nog lang blijven het beste mid del om te manoeuvreeren. Echter schijnt het een werkelijk voordeel op te leveren om de treinen en andere hulpdiensten te motoriseeren, hetgeen ook geldt voor een zeker deel van het stiijdend gedeelte. Dit deel dient evenwel beperkt te blijven; het bewapende en gepantserde motorvoertuig kan thans het paard nog niet vervangen; maar het kan de ver moeienissen verminderen door als aanvulling te dienen van de beredenen bij de uitvoering van sommige opdrachten, terwijl het voorts hun actie onder bijna alle omstandigheden kan ondersteunen. Aan de wegen gebonden voertuigen leveren ernstige bezwaren op als gemanoeuvreerd moet worden. Daarom kunnen deze slechts worden gebezigd daar waar andere middelen falen. De cavalerie divisie zooals zij thans in Frankrijk is samengesteld moet nie- worden beschouwd als een bindende organisatie. Zij is de resultante van de ervaring, en van de noodzakelijkheid om rekening te houden met hetgeen beschikbaar is aan menschenmateriaal en geldmiddelen. Een zaak is zeker, namelijk dat het grondbeginsel voor het gebruik van de cavalerie in Frankrijk dient te zijn: Een sterke cavalerie macht manoeuvreert te paard en zoo mogelijk in auto s, doch strijdt met vuur. Flet gevecht te paard met het blanke wapen kan alleen worden verwacht bij kleine eenheden en onder bijzondere omstandigheden. Verder vinden we in dit nummer een verhandeling van den vroegeren commandant van de cavalerieschool te Saumur, generaal Lafont The Cavalry School at Saumur", een artikel van Vicomte de Tonnac Villeneuve„Les fiaras. The Horse Breeding System and lts Administration in France", een beschouwing over het «rabisch Engelsche paard: „The Anglo-Arab, een kort artikel van Kapitein Wallon „Polo in the French Army," een bijdrage van luitenant Licart van de Spahis „The Barb," handelend over het Noord-Afrikaansche paard, een beschrijving van het optreden van het 4e eskadron van het 10e Chasseurs op 30 Mei 1918 bij Chaudun The 4th Squa dron 10th Chasseurs, May 30th 1918" en ten slotte de gewone rubrieken Topics of the Day" en „Cavalry Activities". Het geheel wordt in het bijzonder aan de officieren van de cavalerie gaar ne ter lezing aanbevolen. Revue Militaire Frangaise October 1929. Bijzondere vermelding ver dient: „L'armée Soviétique," waaraan wij het volgende ontleenen. Het roode leger, dat bij het uitbreken der revolutie nauwelijke 100.000 roode gardisten telde, had in 192022 reeds een sterkte bereikt van bij de 6 mil- lioen man. De begrooting voor oorlog en marine te samen bedraagt 20 van het ge- heele budget. Wel is waar zou men bij het beschouwen van de begrooting 19281929 op het eerste gezicht zeggen, dat de militaire begrooting slechs 12 van het totaal bedraagt (dat is toch nog 11 /2 milliard francs), doch hieronder zijn niet begrepen de kosten voor onderhoud van het materieel en in het bijzonder voor kazerneering, terwijl voorts de dienstplichtigen en de reservisten dikwijls in eigen voeding moeten voorzien en hunne eigen wape ning, paarden enz. moeten medebrengen. Sedert 1925 is de militaire begrooting gestegen met 4 milliard francs. Het leger bestaat uit het actieve leger, waarvan de sterkte verband houdt met de geldmiddelen en dat bestemd is om den kern te vormen van het gemobiliseerde leger en voorts tot dekking van de grenzen het territoriale leger, dat geleidelijk wordt gevormd. Aan den militairen dienst zijn alle burgers onderworpen van 19 40 jaar.

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 91