92 Darstellung des Feindes; Vdl. Darstellung des Feuers und der Feuerwirkung IX. Attrappen; X. Flieger; XI. Gas und Nebel. Aan al deze onderdeden wordt een korte bespreking gewijd. Allgemeine Schweiz. Mil. Zeitung No 9 September 1929 „Die technische Ausbildung der Instruktionsofjiziere kapitein G.Dciniker. „De beroepsofficieren moeten tegenwoordig naast een veelzijdige aigemeene opleiding, een bijzondere technische geschooldheid bezitten, wanneer wij er bij onze korte opleidingstijd überhaupt aan denken willen, een voor een modernen strijd bruikbaar leger te vormen". „Aigemeene vorming verwijdt den horizon en helpt achter de vor men den inhoud te onderkennen. Technische scholing moet het mogelijk maken het geheel niet in den overvloed van bijzonderheden te doen verstikken, maar de groote lijnen der ontwikkeling en de consequenties daarvan te overzien. Aan de technische vorming is niet voldoende aandacht besteed wanneer men thuis aan een radiotoestel knutselt". In hetzelfde tijdschrift een artikel: „Instrnktionsfrage" van majoor M.Frick. „Het algemeen legerbelang, dat natuurlijk een aangelegenheid is die het ge- heele officierskorps aangaat, eischt een korps instructeurs van uitstekende kwaliteit. Daarnaast kan het den troepenofficier echter ook niet onverschillig zijn of hij door hooggeschatte persoonlijkheden wordt opgevoed en opgeleid of dat hij in handen valt van middelmatige, in het vak geroutineerden". Voorschriften. Mil. Wochenblatt. No. 10. September 1929. "Die neue Ausbildiingsvor- schrift für die italienische Infanterie". „In den regel bepaalt de bat. comdt. hoeveel secties (van de cie.) in voorste lijn komen De div. comdt. bepaalt hoeveel bataljons bij het eerste treffen moeten worden ingezet. „De mitr. cie. wordt slechts bij uitzondering vereenigd ingezet. Meestal wordt een deel aan de compagnieën toebedeeld en blijft de rest ter beschikking van den bat. comdt." „Het bat. vormt de tactische eenheid van de div." „In den naderingsmarsch beveiligt het voorhoede-bat. aanvankelijk in een strook breed 2 km., om dan een front van 1000 m. in te nemen, welke breed te overeenkomt met die waarin het gros van het regt dat volgt, ingrijpt. Zoolang de toestand nog onopgehelderd is, wordt slechts 1 cie. in voorste lijn ingezet. De beweging geschiedt steeds in volledige samenwerking met de- art." Het inf.-geschut vuurt boven de 1000 m met 2 of 3 stukken op hetzelf de doel. Daarbeneden vuurt het stuksgewijze. Het marcheert ter hoogte van de bataljons - reserves Een afzonderlijk hoofdstuk is gewijd aan de diensten, waarin behandeld wordt niet alleen de munitie-aanvulling, doch ook de geneesk. dienst, diergeneesk. dienst, de geheele verpleging, de voorziening van wapens, kleeding en uitrusting, de vervanging van personeel en in 't bijzonder de watervoorziening. Het voorschrift wijst nadrukkelijk op de over wegende beteekenis van het moreel, in het bijzonder bij de inf. en geeft zeer bindende voorschriften en getallen voor in te nemen breedten, diepten en afstanden bij de ontwikkeling in den aanval. Revue militaire suisse. No. 10 October 1929. Onder „Chroniques etnou- velles" troffen we aan een bespreking van het 2de deel van het nieuwe Fransche inf. reglement (le combat) door een Fr. correspondent, die aan het slot opnoemt een aantal punten, tesamen vormende „la doctrine de guerre exposée dans notre reglement". Oefeningen. Revue militaire suisse. No. 9. September 1929. In de Chronique fran- caise" vinden we een en ander vermeld over de Fr. groote manoeuvres van Augustus 1929, in het kamp van Mailly. Uit het vele belangrijke halen we aan„Ook bleek duidelijk hoe onvoldoende de scheidsrechterlijke dienst was. Menschen, vaak tegen hun zin van hunne bureaux gehaa d, en die men in een oogenblik plaatst voor situaties van het gevechtsveld en die daarin be slissingen moeten nemen, zijn te onwetend en hebben niet voldoende routine

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 94