94 Mil. Wissensch. und techinische. Mitteilungen. Sept. Oct. num mer 1929. „Das Eingreifen vort Luftstreitkrajten in den Kampf aufder Erde" H. Ritter. Na een kort overzicht van hetgeen de wereldoorlog op dit gebied te zien gaf, behandelt schr. de moderne inzichten en wijst daarbij op het groote belang van het boek van den Fr. generaal Armengaud„Quelques enseigne- ments des campagnes du Riff en matière d'aviation'„Hij (generaal Armengaud) twijfelt geen oogenblik aan het feit dat inzet van luchtstrijdkrachten in zoo'n grooten omvang voor gevechtsdoeleinden en tegen doelen op den grond, in een Europeeschen oorlog belangrijk meer verliezen moet kosten dan in Marokko het geval was. Als gevolg daarvan komt hij logisch tot de eisch, voor deze opdrachten buitengewoon sterke luchtstrijdkrachten gereed te houden, en hij verlangt niets minder dan het in het leven roepen van een wat betreft organisatie, materieeluitrusting en opleiding, van de overige deelen der luchtmacht volkomen gescheiden hoofddeel, een „aviation de linge", zooals hij die noemt." Deze eisch is in Fr. al scherp gecritiseerd om dat men van het ingrijpen van luchtsrtijdkrachten op deze wijze geen succes verwachten mag dat in verhouding is met de ingezette krachten (vijandelijke mitrailleurs). Bulletin beige des sciences militaires. No. 4 October 1919. Kapitein Philippet beëindigt zijn artikel„Comment utiliser les mortiers de 7c 6A (zie ook I. M.T. blz. 1162) en geeft beschouwingen over: „Combat de Ia pièce isolée" (toebedeeld aan de spits) en„Combat du peloton de mortiers" „Hij (de stukscommandant) vergete niet, dat het maximum rendement van de mortier wordt verkregen bij direct gericht vuur" zegt schr. nog eens nadrukkelijk. All. Schweiz. Militar Zeitung. No. 9. September 1929. Die infante- ristische Bekampfung der Kampf wagen11, luitenant Matossi. „Op groote af standen heeft het over het algemeen geen zin met welk wapen ook (mitr., lichte mitr., geweer of handgranaat) tegen den tank te vechten. Op die afstanden wordt de tank bestreden met inf. geschut. Ook op kleine afstanden is de tank tegen infanterievuur beschermd door zijn pantsering van 6 22 mm." Schr. wijst daarom op de kwetsbaarheid van den tank in zijn kijkspleten en rupsbanden door geweervuur en handgranaten. De geweren hebben daarvoor noodig vizieren met verdeelingen óók onder de 300 m. (50 200). Tactisch gebruik van zware mitrailleurs. Mil. Wochenblatt. No. 10. September 1929. „Offene undverdeckte Feuer- stellung fiir schwere Maschinengewehre"luitenant-kolonel Schobert. Na ge wezen te hebben op de tegenstrijdigheden in de meeningen over dit vraagstuk zegt schr.: „De juiste weg, ligt in het midden: aan beide zijden is over dreven". „Opgemerkt dient dat beide richtwijzen volkomen gelijkwaardig zijn en dat de eene de andere niet mag verdringen. Dichtbij zijnde doelen, d.z doelen tot op 1500 m. afstand, moeten in 't algemeen uit open vuurstelling bevuurd worden, omdat de vluchthoogte van het projectiel te gering is het blijft bij het vuren uit een gedekte opstelling in de voorliggende dekking steken." „Doelen op grooten afstand, d.z. doelen boven de 1500 m., kunnen bijna altijd uit gedekte opstelling worden bevuurd, omdat de vluchthoogte van het projectiel zoo groot is, dat de voorliggende dekking geen beletsel vormt". „De nauwkeurigheid is voor beide richtmethoden volkomen gelijk". „Het valt niet te weerspreken, dat als het niet zeer moeilijk zichtbare doelen be treft, het gereed maken om te vuren bij het directe richten veel sneller geschiedt dan bij het toepassen van de indirecte richting." „Ook het overgaan op een nieuw doel gaat bij directe richting sneller". „Het munitieverbruik is voor beide richtwijzen hetzelfde". Schr. wijst nog op de wenschelijkheid de zware mitr. in vlakke terreinen in te zetten in voorste lijn, omdat de vlucht hoogte van het proj. zoo gering is en het schieten door de openingen slechts theorie is, welke alleen kan worden toegepast, als het terrein zulks toelaat. Bulletin beige des sciences militaires. No. 3. September 1929. Quel ques considérations sur l'emploi tactique des mitrailleuses dans la defensive

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 96