97 kaliber 260 mm.; terugloop 1400 mm.; lengte 10,5 kal.; vert, richtveld van kanongewicht 4170 kg.; 0 tot 65°; vuurhoogte 1100 mm.; zijdel. idem 60°; gew. tijdens vervoer 12560kg. id. in vuurstelling 11830 kg. proj. gew. 220 en 215 kg.; max. V0 350 m/sec.; grootste dracht 9100 m. Mechaniseering. Mil. Wochenblatt. No. 10. September 1929. Die letzte Entwicklung der Panzerfahrzeuge in EnglandDr. Heigl. Schr. behandelt de voordracht gehouden door gen. majoor Peck, inspecteur der motoriseering in Engeland, verschenen in het Juli-nummer van „Royal Artillery-Journal". De aandacht wordt gevestigd op den belangrijken vooruitgang van den levensduur der rupsbanden en het gebruik van luchtgekoelde motoren, ook bij de zwaardere tanks. „De 16 tons tank (de nieuwe Medium-tank, in beproeving als kleine slagtanki heeft niet minder dan 3 torens: een met een 47 mm. kanon en een Vickersmitrailleurdaarvóór en wat lager 2 torens elk met 2 mitrailleurs." Verder vinden we bijzonderheden over art.-tractoren, motorgeschut, de Car- den-Loyd-tanks (een kleine, boven geheel open tank, volgens de opgave oor spronkelijk slechts 350 kg. wegende in Engeland niet ingevoerd, wel gebruikt als tractor voor licht anti-tank-geschut) en pantserauto s, speciaal de zesradige Lanchester pantserauto met 2 mitr. in een draaitoren en nog 1 naast den bestuurder in een vast pantser; ten slotte nog een en ander over verschillende soorten rupsbanden. The Army Quarterly. No. 1. October 1929. „One hundred problems on mechanization", kolonel Fuller. Sihr. geeft bescnouwingen n. a. v een nieuw verschenen boek: „Mechanized and Armoured Forces", dat echter bijna geheel handelt over volledig gemechaniseerde eenheden en als zoodanig „Field Ser vice Regulations Vol. II", dat voor het bestaande leger geldt, nog niet kan vervangen. In „VII. Tactical problems (Protection)" lezen we onder „(421 Protection of infantry": „In de toekomst zal de infanterie zeer zeker voorzien zijn van anti-tank-wapens, hetzij zware mitrailleurs dan wel lichte artillerie. Opgemerkt zij dat ook dan de voornaamste bescherming wordt gegeven door de meer achterwaarts staande veldartillerie. Deze stukken moeten meer naar voren worden opgesteld dan over het algemeen thans het geval is. Die stukken moeten een soort anti-tank-fort vormen waarin de infanterie bij een tank aanval kan terugtrekken, welk teruggaan wordt uitgevoerd onder dekking van de eigenlijke anti-tank-wapens. Verder zij nog opgemerkt dat de anti-tank wapens der infanterie, zelfs indien ze gemechaniseerd zijn, niet lang in hunne opstel lingen kunnen blijven als ze worden aangevallen en dat ze dikwijls beter meer achter het infanterie-fiont gereed gehouden kunnen worden, om in korten tijd op te rukken naar een bedreigd punt. Infantry Journal, September nummer 1929. The new Christie „Model 1940"", Majoor C. C. Benson, t evat een uitvoerige beschrijving met foto's van van een nieuw soort tank, die zijn tijd 10 jaar vooruit is „(vandaar de naam model 1940), een combinatie van tank en pantserauto, en kan worden ingericht voor meerdere mitrailleurs, een 10,4 cm. mortier of een 7,5 cm. kanon en 3 man bemanning. Gemiddelde snelheid in het terrein 20 mijl per uur. Mil. Wochenblatt. No. 11. September 1929. „Mechanisierung Motori- sierung". De schr. van dit artikel zet uiteen dat Engelsche proefnemingen met 2 inf. brigaden van 1929 als motoriseeringsproeven gelden, met als doel de juiste samenstelling van een modern regiment infanterie te vinden. Gene raal Rowan-Robinson, daarover in zijn nieuwste boek: „Further aspects of mechanization" schrijvende, doet het voorstel om de veelradige vechtwagen in t voeren met oplegbaren rupsband in plaats van het tegenwoordige rups band-type. Een pantserbrigade denkt hij zich samengesteld uit: 2 zware

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 99