Toestand terrein en uitgezochte parcoursen. Het jachtspringen had plaats op het oefenterrein te Kareës, dat in een goeden toestand verkeerde. Een zestal deelnemers behaalde het maximum aantal punten. Voor den afstandsrit werd een parcours gevolgd loopende van af het race-terrein der P. W. S. in Z. W. en daarna in N. W. richting, naar de kazerne der Veld-artillerie in Tjimahi. De weg was zeer goed in orde, waarvoor den Luitenant-Kolo nel der Genie J. F. Beekman allen lof toekomt. De cross country was uitstekend voorbereid door den len Luitenant der Artillerie M. F. Stenger. De hindernissen waren vast en massief van aanzien, duidelijk zichtbaar, terwijl eenige wendingen, afwisselend terrein, een heuvel en een kampong complex eigenaardige moeilijkheden voor de ruiters schiepen. Het parcours was 4500 M. lang, waarvoor een snelheid van 400 M. per minuut was geëischt. Aan den bodem in het parcours was mede veel zorg besteed. Zeven deelnemers reden den terreinrit binnen den vastgestelden tijd, waarvan 4 met winstpunten. Meerdere paarden bleken evenwel onvoldoende voorbereid- te zijn voor het jachtspringen en den terreinrit. Verloop van den wedstrijd. De deelname was goed te noemen. Ingeschreven waren 30 paarden, waarvan 5 om verschillende redenen werden terugge trokken en 2 bij de voorkeuring van deelname werden uitgesloten,, zoodat 23 paarden den wedstrijd begonnen. Gedurende de verrichtingen moest de commissie 2 paarden van verdere deelname uitsluiten wegens kreupelheid en lichte koliekverschijnselen. Van de 23 aan het jachtspringen deelnemende paarden vol deden 5 niet aan de gestelde eischen, terwijl aan de eischem van den terreinrit door 6 paarden niet werd voldaan. Bij de conditiebeoordeeling op 28 Juni werden 3 paarden wegens ernstige kreupelheid niet in aanmerking gebracht voor de prijzen. Van de 23 deelnemers (in 1928: 19) voldeden er 13 (in 1921 r 18) of 57 °/0 tegen 95 °/o 1928 aan de gestelde eischen. Een overzicht van den wedstrijd geeft bijlage I, waarin zijn opgenomen de namen der paarden, hunne berijders, de gewichten, de resultaten der verrichtingen in de onderdeelen, benevens de rangschikking. Een afzonderlijke staat, bevattende de gegevens betreffende pols, temperatuur en ademhaling is opgenomen als bijlage 11. 147

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 45