281 naar voren". De verplegingscolonnes konden daarin niet afdoende voorzien wegens het te kort schieten der krachten van de paarden. Schr. wijst in verband daarmede op het feit dat auto-colonnes het normale, paarden-colonnes slechts een redmiddel moeten vormen, ook al door de groote verlieze welke vliegers en gas onder de paarden-colonnes aanrichten. Topografie. Heerestechnik. No. 12. December 1929. H. H. topografen verwijzen we naar een artikel: Von der vierten Hauptversammlung der Deutschen Gesellschaft für Photogrammetriewaarin een uittreksel van een 7-tal voor drachten wordt gegeven, voor zoover deze voordrachten van militair belang waren. Geneeskundige Dienst. Bulletin beige. No. 5. November 1929. „Les lepons principales du Ier congres d'aviation sanitaire"; majoor-dokter de Block geeft een overzicht van het behandelde op het te Parijs gehouden congres in Mei 1929, waarbij achtereenvolgens besproken worden het materieel, het personeel, het juridische vraagstuk (betreffende de toepassing van de beginselen van de conventie van Genève van 1906 en van die van den Haag van 1907) en de mogelijkheid van het gebruik dat van de luchtvaart kan worden gemaakt tijdens een oorlog op het continent. „Het is logisch om aan te nemen in tegenstelling met de lessen van Marokko, en dit is de voornaamste les van het Parijsche congres dat alleen de groote en middelbare vliegtuigen van den medischen diensteen nuttige toepassing zullen vinden in een Europeeschen oorlog. Deze conclusie wordt overgedragen op de studie van hen die de hulpmiddelen der legers hebben te organiseeren. Ze is van het uiterste belang bij het opstellen van een gezamenlijk plan, waarbij de hulpmiddelen van de civiele en militaire lucht vaart worden geordend". Algemeen. Mil. Wochenblatt. No. 14. October 1929. Die Zahl in der Kriegsge- schichte". Voor hen die naar getallen zoeken betreffende legersterkte en ver liezen, zij naar dit artikel verwezen. Mil. Wochenblatt. No. 19. November 1929. Der Bazillenkrieg und die Kriegsbazillenliige"Kolonel Blümner wijst nog eens op de groote moeilijk heden en gevaren voor het eigen leger, wanneer getracht wordt door bacteriën- verspreiding epidemieën onder de vijandelijke troepen te doen ontstaan en wel naar aanleiding van Fransche uitingen dienaangaande in de „Echo de Paris" en de „France Militaire" van 27-2-1929. In No. 17 van hetzelfde tijdschrift: „Das Weltkriegswerk des General von Kaki". Over dit nieuw verschenen werk „Der Weltkrieg 1914-18" zegt Wolf gang Foerster o. a.„De beteekenis van dit werk van von Kuhl beperkt zich in geenen deele tot de schitterende vervulling van de taak een historisch betrouw baren en zekeren wegwijzer door den warboel van gebeurtenissen te geven. Haast nog hoogere waarde kan ik de uiteenzettingen en beschouwingen toekennen, welke aan alle belangrijke vraagstukken van den oorlog zijn gewijd. Er is geen enkele vraag van beteekenis op het veelzijdig gebied van de oorlogvoering, waarvan de lezer zich aan de hand van dit boek niet even snel als grondig op de hoogte kan stellen". In No. 24 (December 1929) troffen we aan een korte bespreking van „Führertum"een nieuw verschenen werk, bevattende 25 levensschetsen van veldheeren uit alle tijden, door officieren van leger en marine geschreven op verzoek van den minister Dr. Groener en ten slotte samengesteld door kolonel von Cochenhausen. Marine. The Journal of the United Service Institution of India. No. 257. October 1929. „Blockade", A. Mills.

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 101