De artillerie moet altijd werkzaam zijn ten behoeve van de infanterie, welke alleen de beslissing brengt en daartoe is voor alles noodig een nauwe samenwerking. Omtrent deze samenwerking zegt de Lt. col. J. de la Porte du Theil in de conclusies aan het slot van zijn artikelDe l entente d réaliser entre l1 infanterie et son artillerie d'appui direct Revue d'Artillerie 1928 blz. 409het volgende: Quand il s'agit de l'artillerie d'appui direct il doit y avoir liaison intime entre le tir de l'artillerie et la manoeuvre de l'infanterie, que cette manoeuvre se manifeste par le mouvement ou par le feu. Le tir de l'artillerie en fait partie intégrante, sinon il n'y a pas de but. Nous pensons même que dans un grand nombre de cas il est nuisible si l'infanterie^ n est pas en situa tion de profiter de l'occasion offerte par l'artillerie, si elle n'a pas la volonté d'en profiter, l'artillerie se révèle, s'use, faiique son personnel, consomme des munitions en pure pertechose plus grave encore les exécutants perdent de vue ce principe nécessaire de l'unité d'action. De aangehaalde zinsnede van de la Porte du Theil slaat op wat wij noemen de infanterie batterijen. Niet bij elk optreden van de artillerie spreekt de samenwer king even duidelijk Zoo zal door het beschieten van troepen, welke in opmarsch zijn naar het gevecht, ten slotte de druk op onze infanterie worden verminderd. Men kan echter niet zeggen, welke van onze infanterie eenheden rechtstreeks voordeel van deze beschieting zullen trekken. De artillerie werkt hier ten bate van het geheel. Zulks is ook het geval ten aanzien van de contra-artillerie. Een nauwe samen werking met een der onderdeelen van onze eigen infanterie is hier niet noodig. Wel is noodig dat wordt uitgemaakt of het be doelde vuur het meest gewenschte is op een bepaald oogenblik, dus of het doel tactisch het meest gewichtige is. Een eenvoudig voorbeeld van samenwerking is die, welke noodig is tusschen artillerie welke bressen schiet in een hinder nis en de infanterie, welke van deze bressen gebruik moet maken. Waarom is in dit geval de samenwerking eenvoudig? Omdat ze een zeer langdurige handeling geldt en het geen ab solute noodzaak is, dat beide phasen onmiddellijk op elkaar aansluiten. De moeilijkste en tevens de meest noodzakelijke samenwerking is die, welke de rechtstreekse he ondersteuning en de bescherming der infanterie beoogt. Bij den aanval heeft de artillerie ten doel het infanterie en mitrailleur vuur, dat de nadering van de eigen infanterie belet, te onderdrukken, tegenaanvallen af te wijzen en het vuur der infanterie wapens te versterken bij het gevecht vóór en nadat de infanterie in 's vijands weerstandszöne is binnengedrongen. 202

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 12