273 hier geldt het boven voor het geweer gezegdeEen goed automatisch pis tool met 1000 m. dracht kan met de munitie door 1 man worden gedragen, die overigens alle bewegingen der schutters (ook den stormaanval) kan mee maken". „Een sectie van 4 groepen met ieder 2 automatische pistolen heeft zeker een grootere vuurkracht dan een sectie met 2 geweer- en 2 lichte mitrailleur- groepen. De stootkracht der 4 groepen met automatische pistolen bedraagt echter 32 man tegenover 16 of 24 man bij bewapening met lichten mitrailleur". „De groep van 6 9 man heeft bewezen te voldoen." De sectie heeft 3-5 groepen en een co. groep; de cie. 3 secties en 1 mitrailleur-sectie van 3—4 zware mitrailleurs. „De cie. heeft dan gemiddeld een stootkracht van 12 X 8 96 man; een hoofdvuurkracht van 12 automatische pistolen en 3—4 zw. mtr. Het bataljon 3, of beter 4 compagnieën infanterie, 1 mitr. cie. van 9 12 iiberschwere mitr. en 1 begeleidende of hulpwapen compagnie met 4-6 inf. houwitsers benevens de verbindingssectie". Dit bataljon (met 4 cieën) heeft een stoot kracht van 400 man, een vuurkracht van 100 automatische pistolen, 12-16 zware mitrailleurs; 9-12 iiberschwere mitrailleurs en 4-6 inf. houwitsers en nog de vuurkracht van honderden zelflaadkarabijnen". „Een regiment omvat 3 bataljons en een stafcie. met 3-6 zw. mijnenwerpers en 1 verbindings-seclie benevens een gemotoriseerde lichte inf. munitie-colonne. Worden bovendien een afdeeling art. een pionier-cie. en andere hulpwapens ingedeeld, dan is de benaming regiment niet meer juistdoeltreffender zou dan zijn brigade". La Revue d'lnfanterie. No. 446. November 1929. „Un af fut sur roues pour le tir anti-aérien"Luitenant /essy. Schr. geeft een project van een nieuwe mitrailleur-affuit tegen luchtdoelen De mitrailleur is daarbij geplaatst op een radaffuit welke omklapbaar is en tijdens het vervoer wordt gehaakt aan een soort voorwagen, waarop munitie-kisten. Het geheel wordt door een paard getrokken. Het vuur kan met den mitrailleur worden geopend 3 tot 5 seconden nadat een luchtdoel wordt gemeld. Bij het tegenwoordige materieel duurt zulks 60 seconden. Tactisch gebruik van zware mitrailleurs. Schweizerische Monatschefte für Off. aller Waffen. No. 12. December 1929. Onder „Rundschau" troffen we aan: „Russische Prinzipiën der M.G.- Verwendung", waarin we lazen „Bij iedere sectie inf. is ingedeeld 1 zw. mitr.bij iedere cie.1 sectie 3 zw.mitr.bij ieder bataljon 1 mitr.cie., waardoor iedere tactische commandant in staat is, zeif een zwaartepunt voor het vuur, naar eigen goedvinden te scheppen. De mitr. van de sectie inf. zal in beginsel met de sectie in de vuurlinie gaan, slechts bij uitzondering over de sectie heen vuren, in geen geval uit te groote diepte. In de verdediging is het vuur over eigen troepen algemeen, maar de diepte van het bataljon mag daarbij in een geval de 1000 m. overschrijden, opdat de mitrail'eurs ock nog op bepaalde afstanden voor het bataljon kunnen vuren. Schieten uit gedekte opstellingen zal niet noodig zijn als de vijand niet over mitraiheurs of slechts over een onvoldoende aantal beschikt. De lichte mitrailleurs, waarvan elk inf. sectie meerdere bezit, openen het vuur op 8001000 m. In den aanval moet stellingverandering worden voor komen, om geen vuurpauzen te doen optreden. Op grond daarvan verdient vuur over eigen troepen of flankeerend vuur (echter steeds in 1ste linie) aanbeveling. In de verdediging moeten Iichte-mitr.-nesten zoolang mo gelijk worden vastgehoudenhet is voordeelig den vijand te laten voor- bijstormen en dan in de flank of direct in den rug te beschieten. De lichte mitr. moeten den geweerschutters het losmaken van den vijand vergemak kelijken, hetzij door vuur door openingen in de diepte-échelonneering, hetzij door directe opoffering". Artillerietechniek. Artilleristische Rundschau. No. 5. December 1929. „Das Problem der Schalltarnung", gen. majoor H. Rerchnawe. Schr. geeft algemeene beschou wingen over de gehouden proeven om den knal bij het aigaan van het schot

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 93