277 Mil. Wochenbiatt. No. 20. November 1929. Tankabwehr dwelt Infan terie". Een antwoord op het gelijknamige artikel in No. 14 (zie I.M T. blz. 195). „Hoe goed ook de tankafweerwapens zich zullen ontwikkelen, zij zijn slechts middel ter verdediging. De beste afweer van een wapen bestaat echter hier als bij bijna alle andere wapens— in het werkzaam bestrijden van dat wapen door zijns gelijke. In dit geval door een technisch meer volmaakte en en tactisch beter bruikbare en beter aangevoerde vechtwagen naar het beginsel de aanval is de beste verdediging. Want het gebruik van benzine en pantser in den vorm van gepantserde strijdwagens zal in de toekomstoorlogen even zeer op den voorgrond treden als het gebruik van vliegtuigen voor de meeste militaire opdrachten". Afweer van luchtstrijdkrachten. Mil. Wochenbiatt. No. 20. November 1929„Luftschutz ciner Kavallerie- Division" (n.a. v. een artikel in de Revue de Cavalerie). „De ontwikkeling van het vliegwezen (actieradius, vervolmaking der bomafwerpinrichtingen, waarnemingsmogelijkheden) dw ngt reeds op groote afstanden van den vijand tot maatregelen tegen bedreiging uit de lucht." „Men wordt op de beste wijze beschermd wanneer het gelukt zich aan de ontdekking uit de lucht te ont trekken". „De bescherming tegen aanvallen uit de lucht moet de troep met zijn eigen middelen en de luchtafweerartillerie, als de cavalerie daarover be schikt, op zich nemen". Mil. Wochenbiatt. No. 24. December 1929. Flieger-Abwehrartillerie eines Armeekorps in den U. S. A." ieder Amerikaansch legerkorps heeft een luchtafweerregiment (door het Leger kan het aantal tot 3 worden opgevoerd het legerkorps heeft 3 divisiën). Het bestaat uit: 1 bataljon van 3 kanon- en 1 schijnwerper-batterijen1 bataljon van 4 mitr. afdeelingen behalve nog verbindings staf- en treinformaties. Het Leger (12 div.) heeft 144 kanonnen en 576 mitr. voor luchtafweer. Een Engelsch leger van dezelfde sterkte 288 kanonnen en geen mitr. Interessante foto's van het geschut (76,2 mm.) en van luisterapparaten en zoeklichten geven den lezer een beeld van het materieel. Infantry Journal No. 5. November 1929. „The new machine gun anti- aircraft sight'. Majoor L. R. Boyd en luitenant J. Greene geven een be schrijving van het door hen uitgevonden nieuwe vizier, dat gebruikt wordt tegen luchtdoelen. Het bestaat uit een voetstuk, waarmede het op den mi trailleur wordt bevestigd en waarop aan de zijde van den schutter een cirkel vormig (middellijn 375") viezier is aangebracht met een stel horizontale en een stel verticale draden, waarop verdeelteekens (afstand tusschen de draden 0,6"). Op de andere zijde van het voetstuk staat de korrel, eveneens een open cirkel met 0,75" middellijn. Bij het vuren wordt nu het doel op be paalde wijze tusschen de horizontale draden gehouden. Luchtvaart. Mil. Wochenbiatt. No's. 18 en 19. November 1929. „Fortschritte der Luftfahrt". Belangstellenden verwijzen we naar dit artikel dat een bespreking begint over het gelijknamige jaarboek, uitgave 1929/1930, waarin tevens een overzicht wordt gegeven van de prestaties der Duitschers, sedert zij werden toegelaten tot het brengen op hun naam van wereldrecords op vlieggebied. Luchtstrijdkrachten. Mil. Wochenbiatt. No. 20 November 1929. Die französische Luftstreit- krafte im Weltkriege". In groote trekken worden weergegeven 3 artikelen verschenen in het nieuwe Fransche tijdschrift: Revue des forces aériennes (uitgave van het Ministerie voor Luchtvaart) waarin 2 voorbeelden uit den bewegingsoorlog („L'exploration aérienne a la Illme armée en aoüt et Sep- tembre 1914" en „l'Aviation est-elle apte a la guerre de mouvement?") en een uit den stellingoorlog („La contre-attaque Mangin du 11 juin 1918"). Schweizerische Monatshefte für Off. aller Waffen. No. 11 en 12. Nov. en Dec. 1929. „Die Luftwaffe im Gebirgskriege", kapitein von Ritter.

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 97