279 chauffeurs. Een voertuig type autobus voor 10 of 15 passagiers zou goed voldoen voor verbindingswerk en zou drie auto's en chauffeurs voor andere doeleinden vrijmaken. In hetzelfde nummer een artikel 1st Division Command and Communications Exercices", luitenant R.B. Hutchins. In dit artikel troflen we aan een beschrij ving, met opsomming van het personeel en de uitrustingstukken van de drie auto's, welke bij de divisie dienen voor het oprichten van den commandopost van den divisie commandant. Foto's van de opstelling en op marsch verdui delijken den tekst. Uitrusting. Heerestechnik. No. 12. December 1929. „Schwimmtornister Sdndig". Geeft een beschrijving met duidelijke afbeeldingen van een ransel, bruikbaar als rugzak, zwemgordel en drijver". In grootte onderscheidt zich de „Schwimm tornister" zoo goed als geheel niet in gewicht niet wezenlijk van de ge bruikelijke ransels, terwijl hij niettegenstaande dat in staat is, een soldaat met volledige velduitrus'ing zóó boven water te houden, dat gevaar voor verdrinken volkomen is uitgesloten''. Camouflage. Mil. Wochenblatt. No. 20. November 1929. Zur Tarnkappe für das Reichs- heer"Bepleit wordt de noodzakelijkheid van het geven van verschillende kleu ren aan de beide kanten van de ingevoerde kap voor den stalen helm, om in verband met den achtergrond, de groene dan wel de bruine zijde naar buiten te dragen. Ook wil schr. een middel om het gezicht te verbergen, invoeren, want het ook bij donkeren nacht duidelijk zichtbare gelaat heeft aan tallooze patrouille-manschappen het leven gekost. Ook tegen het gevaar van ontdekking uit de lucht bij naar boven kijken van den troep is het een afdoend middel. Organisatie. Mil. Wochenblatt. No. 18 November 1929. Zu Neuzeitliche Infanterie- Oliederung"De schr. geeft eenige opmerkingen naar aanleiding van bovenbe doeld artikel in M. W. No. 13/1929. We halen aan: „Aangenomen moet worden dat elke regimentscommandant, wiens regiment in voorste linie optreedt, zich uit de marschcolonne ontwikkelen zal, zoodra hij den vijand slechts vermoedt; d.w. z. minstens op een dagmarsch afstand. Dan heeft hij, ook bij langere marschcolonne, voldoende tijd zich door ontplooiing op het treffen met den vijand voor te bereiden. Geheel afgezien daarvan waren in 1918 de bomaan vallen der dagbombardeerescadrilles reeds zoo sterk, dat het ondenkbaar zou zijn geweest binnen hun bereik gesloten marschcolonnes bij dag te toonen". Mil. Wochenblatt. No. 19. November 1929„Der technische Generaestab" ln den meeningenstrijd: Materieel of moreel, troep of machine heeft ongetwij feld dit inzicht gezegevierd: matereel en moreel, troep en machine. Zij staan naast, niet onder elkaar. En dus wordt voor de techniek ook slechts de nood zakelijke ruimte gelaten of liever geschapen wanneer het niet is: tactiek of techniek maar tactiek en techniek. Ook zij moeten naast elkander zijn geplaatst, niet onder elkander. Dat voert echter tot een technischen generalen staf, vervolledigd met bijzonder bekwame technici". In hetzelfde nummer van het M. W. een artikel„Der Klotz am Bein", waarin de schr. zich kant tegen paardenbespanningen in de treinen, als zijnde uit den tijd. „Alleen aan verplegings- en bagagetrein heeft een regiment 60- 80 man, 110-140 paarden en 60-70 voertuigen en vervoert daarmede een nut tigen last van 20-22 ton. Nemen we 20 lichte vrachtauto's en we bereiken hetzelfde sneller, gemakkelijker en goedkooper". Ook wat het vervoer van de artillerie-munitie betreft, wil schr. geheel motoriseering toepassen. Eveneens in No. 19..Die militarpolitische Lage der Tiirkei" waarin we vonden dat het Turksche legerkorps bestaat uit 2 inf. div.1 regt. zware art. 1 regt. cav. a 3 esc. De inf. div. 3 regt. inf., 1 regt. art. met 7 batterijen

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 99