„Ana' Galoeng was volgens berichten door 50 man bezet,. „Passar Sibreh door 30- en Sibreh (Ba'Seping) door 12 man. „In Ba'Tjerlaq, Blang Tjoet, Boekloet, Lambarih en Belang, „zouden zich geen vijanden ophouden. Een paar bruggen waren „afgebroken. „Doel voor de le colonne was meer in het bijzonder: Het „zoo snel mogelijk, bij verrassing, vermeesteren van het door „den vijand bezette Ana' Galoeng, het verbranden van de kam pongs Rahat en Sibreh der VII Moekims Baid, en het vernie tigen der eigendommen aldaar. „Na afloop den terugtocht aannemen via Ana' Galoeng, Lam- „barih naar Lambaroe. Op beide oevers der Atjeh-rivier zouden „de troepen in stelling blijven tot dat de le colonne was ge passeerd. „De 3e colonne had als nadere opdracht „het afpatrouilleeren van de kampongs tusschen Tjot Goet en Be- „lang, het slechten der vijandelijke versterkingen Tjot Goet, Tjot „Gloempang en Lamsoet, voor zoover zulks niet reeds vroeger ge- „schied was, en de terugtocht op Siroen en Lambaroe in verband met „de 2e colonne nemen. Voor den afmarsch van Lambaroe, 2 u. 30 „v. m. deelde de Civiel Gezaghebber aldaar nog mede, datervolgens. „de laatste berichten, binnen Ana' Galoeng geen 50 maar 200 vijanden „zaten, en dat de wallen, met de stevige verticale ijzerdraadver- sperring van onzen ouden post, nog in goeden staat verkeer den. Vooral de laatste mededeeling was den voorhoede-com mandant onaangenaam. Middelen om het stekeldraad door te „knippen waren niet medegenomen en zoo was het te voorzien,, „dat de vernieling ons verliezen zou berokkenen. „Langs den Ana' Galoengdijk marcheerend, bereikte de voor- „hoede tegen 4 u. v. m. Blang Tjoet. Het laatste bruggetje voor „Ana' Galoeng bleek afgebrokendaar het terrein aan weers zijden droog was, leverde dit geen bezwaar op. „Toen de voorste compagnie van het 3e Bataljon (de snelladers). „deze brug voorbij was, zond de colonnecommandant haar vlug „naar voren om de inmiddels reeds afgemarcheerde marechaussees „in te halen en bij den aanval op de benteng te steunen. „De marschvorm der brigades op den dijk was „voorop de 5e, 6e, 7e en 8e brig, onder den len luit. Stoop;., „dan de 10e, 1 le, 12e en 9e brig, onder den len luit. Wagener; den „commandant der marechaussees met den luit. Vis en vier ma- „rechausees; ten slotte de le luit. Dijkstra met de 4e, 2e en 3e „brig., trein en de le brig, als dekking trein. „Aan het hoofd der compagnie snelladers marcheerde de le luit. „Rijnen, terwijl bij het 2e peloton van den len luit. Meerburg zich „de kapitein van Aken had aangesloten, en de 2e luit. Tammes. „als sectiecommandant was ingedeeld. Op circa 4 a 500 M. van Ana' Galoeng marcheerden 3 bri „des van luit. Stoop ten W. van den dijk in linie

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 35