■oppassers en eenige gamponglieden op uit en legde een der bendeleden neer. Uit wraak hierover liet Teukoe Radja Tampo in Juli 1928 bo- vengenoemden Imeum vermoorden. Vermoedelijk als gevolg hiervan sloten zich in Juli 1928 weder 7 mannen en 4 vrouwen uit Seuneuam bij Radja Tampo aan. Eind April 1929 werd de leiding der actie voor het opsporen der bende gelegd in handen van den toenmaligen Kapitein der Infanterie W.T. Hofstede. De bende bestond toen uit T. Radja Tampo en 10 volgelingen. Ofschoon het tot dusver niet gelukte den bendeleider onscha delijk te maken, zoo moest de bende toch menige veer laten. In Juli 1929 Werd de eerste kwaadwillige door lieden van Poelau lë, landschap Seuneuam, uitgeleverd. 25 September 1929 werd door een brigade uit het bivak Blang Pidië onder den lsten Luitenant der Infanterie H.J. de Vries in het stroomgebied der Seumanjam-rivier één hunner neergelegd. 23 October 1929 volgde de le Luitenant der Inf. L Prummel met 1 brigade van het detachement Meulaboh het goede voor beeld en legde 2 bendeleden neer. 11 Januari 1930 maakt Majoor Hofstede met 1 brigade Ma rechaussee van de 3e divisie Teungkoe Pi 1 onschadelijk. 20 Januari 1930 wordt weder 1 bendelid neergelegd door 1 brigade van de 2e divisie Marechaussee onder len Luitenant der Marechaussee J. Breemouer. 2 februari 1930 wordt door 1 brigade Marechaussee van de 2e divisie weder een der oude bendeleden onschadelijk gemaakt, terwijl op 23 Februari er nog een in onderwerping kwam. Thans rest nog de opsporing van T. Radja Tampo, Pang Karim en 2 bendeleden. Aan het uiteindelijk succes wordt niet getwijfeld. IV. Onderafdeeling Lam Meulo. In Juni 1928 kwam bij het Bestuur bericht binnen, dat de vroegere verzetsman Tgk. Sjech Amin moeite deed om zich tegen de „Compeuni" te verzetten. Het vlotte met het winnen van aanhangers vooralsnog niet ergvermoedelijk keek men eerst liever weer „de kat uit den boom". Te vergeefs hadden zij reeds ééns geloerd op het olifanten transport tusschen Lam Meulo en Tangséhet verscheen echter dien dag niet en herhaalde het bendetje zijn poging op een zelfde transport van de 4e Brigade, 4e Divisie Marechaussee onder den Man. Sergeant 2e klas Suatan, Alg. Stb. No. 78119. In den nanacht van 25 Juli d. a. v. Te 5 15 v.m. op een half uur afstand van het bivak Lam Meulo, attaqueerden een 5 a 7- tal lieden met het blanke wapentwee werden neergelegd ■O. z. werd slechts één marechaussee licht verwond. Doordat de 345

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 73