Al deze sprekers werden door den majoor Engles op keurige wijze beantwoord. Ook hier op deze receptie waren de hoogergenoemde Atjesche grooten en hoofden wederom tegenwoordig. Zij werden aanZ.E. den Legercommandant voorgesteld, die zich geruimen tijd met hen onderhield. Nog lang bleef men gezellig bijeen tot op een gegeven moment de zaal ontruimd moest worden ten einde een aanvang te kunnen maken met de voorbereidselen voor het 's avonds aldaar te houden officiersdiner. Never mind de pret werd in de nevenzalen voort gezet. Des avonds was het feest voor de minderen in het Vredespark, dat voor deze gelegenheid door de goede zorgen van de Ned. Ind. Gasmaatschappij electrisch was verlicht. Dansen voor Am- boineesche en Manadoneesche militairen, gamelan, rongengs, wajang wong, katoprak, tikam ikan en dansen voor schoolkinde ren wisselden elkander af, terwijl de verzorging van den inwen- digen mensch niet werd vergeten. Z E. de Legercommandant, de wnd. Gouverneur, de Gewestelijk Militair Commandant en vele officieren met hunne dames bewogen zich op het feestterrein en volgden aandachtig de verschillende spelen. Verschillende leiders werden door den Legercommandant gecomplimenteerd. Daarna was het bal voor de onderofficieren en genoodigden met hunne dames. Tegen half tien vereenigden zich alle officieren en oud-officieren aan een officiersdiner in de Atjeh-Club, waar als gasten mede aanzaten de wnd. Gouverneur, de Heeren van Rossum en Koster van Medan en de Heer van der Laan. hoofdredacteur van de Delicourant. De tafel in den vorm van eene E was door nijvere dameshanden keurig versierd, het geheel, ook de menu's was gehou den in de kleuren der M. W. O. Tafelpresident was de Luitenant-Kolonel der Infanterie W. A. Grashuis, die zich op waardige en handige wijze van zijn taak wist te kwijten. De Legercommandant opende de tafel met een dronk op onze geliefde Vorstin, waarop nog vele sprekers volg den. Vele telegrammen werden verzonden o a. aan den Gouver neur-Generaal, generaal Swart, oud-gouverneur Goedhart, generaal Btnnewitz. Het werd een buitengewoon geslaagde avond en het was diep in den nacht toen de laatste deelnemers huiswaarts togen. Het was een waardig slot aan dezen onvergetelijken dag. De ochtend van 3 April zag ons allen weer op de Esplanade om daar getuige te zijn van de sportdemonstratie uit te voeren door afdeelingen van de verschillende divisies marechaussee. De presta ties der verschillende deelnemers waren in een woord keurig, vooral de 5e divisie had veel werk van haar nummer gemaakt. Na afloop had een algemeen défilé van alle deelnemers langs de tribune plaats, waarna de Legercommandant de leiders bij zich liet ont bieden en hun gelukwenschte met het behaalde resultaat. 427

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 11