Daarvoor is noodig een goede dosis fantasie en voorstellingsvermogen van den ontwerper en een deugdelijke voorbereiding. Theorie over het patrouilleeren op de bui tengewesten voorzoover ditden eenvoudigen soldaat betreft, een enkel voorbeeld uit de krijgsgeschiedenis van een geslaagdepatrouille zullen, voor vertrek op meerdaagsche oefe ning gehouden, vooral b ij jonge, onervaren sol daten niet nalaten hun belangstelling te prik kelen. Overigens spreken de voorbeelden n. m. m. voldoende voor zich zelf. Gehouden bij een Amboineesche Compagnie hebben ze bewe zen te beantwoorden aan de verwachtingen, welke ervan werden gekoesterd. Waar het maken van onderstellingen in den regel voor de meesten onzer veel moeite kost, heb ik gemeend aan deze meer dere bekendheid te moeten geven. Ten slotte mag ik niet nalaten onder de aandacht te brengen, dat voor zoover in deze onderstellingen oneigenlijke toestanden voorkomen, deze uiteraard een gevolg zijn van de vredestoestanden. MEERDAAGSCHE OEFENING (V. P. T. L.) v/m 20 t/m 23 Februari 1929. ALGEMEEN DENKBEELD. (Kaartblad Java, Res. Preanger Regentschappen Blad VI) (Bandoeng e. o.). Het hoofdverzet in de Preangerregentschappen is gebroken. Een der hoofdleiders, Mas Poetih met 15 volgelingen, gedeel telijk bewapend met moderne repeteergeweren, is nog niet opgevat. De 2e Luitenant A. krijgt, n. a. v. in den laten avond van 19 Februari bij den detachementscommandant te Bandoeng binnen gekomen, berichten, de opdracht als in onderstelling 1 (bijgevoegd) is neergelegd. TOELICHTINGEN. Ie. Voor het doel der oefening moge verwezen worden naar de bijgevoegde veronderstellingen. 469

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 53