ONDERSTELLING I. voor den 10en December 1929. Bij den Detachementscommandant te Bandoeng is in den latere avond van den 9en December 1929 bericht binnengekomen, dat Teungkoe Tjoet vergezeld van slechts 2 volgelingen op bezoek is bij zijn familie in kpg. Tjikadoe 1 (36C-F1) en verblijf houdt ten huize van het kamponghoofd. Nopens de verblijfplaats vare de rest van de bende ontbreken gegevens. De 2e Luit. B. krijgt opdracht met 2 brigades infanterie Teung koe Tjoet onschadelijk te maken. Oefening. Het omsingelen en doorzoeken van een huis; het binden en meevoeren van een gevangene. GEDACHT VERLOOP DER OEFENING. Nadat het huis omsingeld is, wordt het doorzocht, na het vooraf door de bewoners te hebben doen verlaten. Bij de door zoeking wordt slechts een volgeling van den Teungkoe aange troffen, die onder tikars verborgen, zwaar ziek blijkt te zijn. Na langdurig verhoor van dezen volgeling en het kamponghoofd- waarbij diens verstandhouding met den Teungkoe blijkt, wordt zekerheid verkregen dat deze den vorigen dag reeds in de rich ting Lembang is vertrokken, teneinde zich met zijn bende te vereenigen. De zieke wordt achtergelaten en het kamponghoofd medegenomen teneinde overgegeven te worden aan het Civiel bestuur te Lembang. De patr. comdt besluit naar Lembang te gaan en z. m. het spoor van den Teungkoe te volgen. De patr. overnacht in Lembang, alwaar de commandant nader van het medegenomen kamponghoofd verneemt, dat de Teung koe zich met zijn volgelingen zal vereenigen in kpg. Pasir Koening (36A-D6). Zie onderstelling II). De Compagnies-Commandant w. g. N. N. ONDERSTELLING II. voor den 11 en December 1929. De patr. comdt verneemt in Lembang aangekomen van het gevangen genomen kamponghoofd, dat de Teungkoe zich met zijn volgelingen zal vereenigen in kpg. Pasir Koening (36A-D6) en zet de vervolging voort. 475

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 59