B. M. In kpg. Tjikadoe(36C-Fl) het huis van het kamponghoofd omsingeld en door zocht, aangezien volgens bekomen spion- nenbericht Teungkoe Tjoet met 2 volgelin gen aldaar zou overnachten. De Teungkoe met 1 volgeling bleken den avond te voren te zijn vertrokken in de richting Lembang. De andere volgeling werd zwaar ziek, ver borgen in het huis aangetroffen. Onder achterlating van dien zieke en medeneming van het kamponghoofd, werd door ge patrouilleerd naar Lembang, waar laatst genoemde werd overgegeven aan het Civiel bestuur. Tijdens een aldaar afgenomen verhoor, vertelde het kamponghoofd dat Teungkoe Tjoet zich in kpg. Pasirkoening met zijn bende zou vereenigen. Nadat het huis was verlaten door de bewoners, werden alvorens tot doorzoeken over te gaan, 2 schoten door de wanden ervan gelost. 11 December. Afmarscb te 6.30 u. v. m. over Tjisaroea 1 (36A-E6) naar Soekaredja (36A-G6) ge patrouilleerd. Aldaar aangekomen om 2 u. n. m. en verder overnacht. V. P. V. 4. B. M. Ongeveer een 300 m. voor hgp 1182 (36A-D5) werd de patrouille overval len. Vijand voor zoover kon worden nage gaan geen verliezen. Onzerzijds werden 2 fus. zwaar gewond. Voeling met den vijand ging verloren. Met het oog op de gewon den werd te kpg. Soekaredja bivak betrok ken. Een daar binnengekomen [spionnen- bericht meldde dat Tgk. Tjoet naar het Z. was vertrokken en plan had te kpg. Bo- djongkoneng te fourageeren. 12 December. Van Soekaredja (36A-C6) vertrokken om 6 u. v. m. en over Bodjongkoneng (36A-A7) Padalarang-(36C-Al) naar Tjaringin (36C- Al) gepatrouilleerd. Aldaar aangekomen om 2 u. n. m. en daar verder overnacht. V. P. Geene. B. M. Gedurende de achtervolging naar Bodjongkoneng 1 herhaaldelijk op grooten 479

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 63