V. P. V. 49. B. M. Het kampongcomplex Tjiseel omsingeld en doorzocht. Hierbij buit 6 karabijnen en blanke wapens, 7 volgelingen gevangen genomen en medegevoerd en de rest der bende neergelegd. Gezien, enz. De Patrouille-Commandant, w. g. X. Mededeeling van de redactie aan hare medewerkers. Mededeeling aan de lezers. 48 J Het komt wel voor, dat geruime tijd verloopt tusschen den datum van inzending van een bijdrage en de plaatsing in het tijdschrift. Vrij zeker wordt zulks door de medewerkers als een euvel gevoeld, omdat een ieder gaarne zijn bijdrage gauw geplaatst ziet of althans gaarne wat meer hoort omtrent zijn arbeid dan een bloote mededeeling dat de bijdrage ont vangen is. De Redactie streeft voor elk nummer naar verscheidenheid van stof en voorts naar plaatsing van met elkaar verband houdende opstellingen in op volgende nummers. Opname in volgorde van inzending is daardoor niet mogelijk. Voorts is ook de Redactie van het I. M. T. per slot van rekening beperkt in haar uitgaven. Reeds lang overschrijden de nummers den vroegeren omvang van ongeveer 70 bladzijden. De Jaargangen 1926, 1927, 1928 en 1929 omvatten respectievelijk 879, 974, 1039 en 1170 bladzijden; zoodat eer be perking dan uitbreiding voor de hand ligt, waar immers de inkomsten niet vermeerderen. Slechts met hulp van de I.K.V. is het der redactie mogelijk geweest het huidige te bereiken. Om aan den wensch van de medewerkers meer dan tot nu toe te gemoet te komen, zal de redactie ernaar streven om de gebruikelijke mededeeling, welke alleen bedoeld is als kennisgave dat het poststuk ontvangen is, na eenigen tijd te doen volgen door bericht of plaatsing al of niet binnen korten tijd kan worden verwacht. Tegelijk met dit nummer ontvangen de lezers als extra nummer, een exemplaar Overzicht van het korps Marechaussee in Atjeh". Dit overzicht was oorspronkelijk bestemd voor het Marechausseenummer, doch op verzoek van de uitgeefster van het Nieuwsblad voor Atjeh en on- derhoorigheden, heeft de Redactie van het I. M. T. de bijdrage met instemming van den bewerker afgestaan, voor uitgifte als extra nummer van genoemd nieuwsblad. De Redactie van het I. M. T. heeft evenwel gemeend het belangwekkende overzicht niet aan hare lezers te mogen onthouden en biedt het daarom thans, met medewerking van de Atjehdrukkerij aan de abonné's aan.

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 65