499 Op dat uur geeft de divisiecommandant aan den cdt. van 3 R. I., welk regiment zich bij Teloekpinang 1, Z. deel, (25A Bl), Lebakpoeloes (25A Bl) en Tandjakanrandji (25A Bl), in reserve bevindt, bevel om met zijn regiment 2 cieën.), zich meester te maken van Q153 (24C B7) en de kampong nabij K 389 (24C A7), A 1 bg, in stelling bij Teloekpinang 2 (25A Bl) zal den aanval van het regiment steunen. Co. post div. cdt. is opgericht bij driesprong Bandjarwaroe (25A Cl). De vereenigde B. Tn. bevinden zich in het terrein, ter weerszijden van den weg Tjigombong-Btiitenzorg, met den staart nabij driesprong W 469 (25A A 3), front Z. (filterwagens zijn bij de G.Tn.). Aanvullingsplaats voor inf.-munitie in kampong Tjikereteg (25A B2). De hoofdverbandplaats werd opgericht in Tjaringin 2 (25A A2), terwijl als verzamelplaats voor marschvaardige gewonden Tjikalang (25A A2) is aangewezen. De verzamelplaats van gewonde paarden is bij Pasirmoentjang (25A A3). De verbindingscompagnie zal den verbindingspost bij den co. p^st div. cdt. telefonisch verbinden met Z. uitgang Rantjamaja (25A - Al), alwaar ten behoeve van den conidt. van het 3e regiment infanterie een verbindingspost wordt opgericht. Gevraagd: De overwegingen van den regimentscommandant en zijn besluit de door hem uit te geven bevelen, alsmede een calque 1 50.000 van de groe peering van het regiment één uur nadat het bevel tot den opmarsch is uit gegeven. VERSTERKINGSKUNST. Vraag No. 1 (Tijd2 uur). BijlagenEen overzichtskaart van de krijgsspelkaart van het terrein ten W. van Radjamandala. Een kaart 1 5000. Een bataljon infanterie, (staf en 4 compagnieën) waaraan toegevoegd een peloton mitrailleurs en een sectie genietroepen, heeft opdracht een uit W. richting naderenden vijand te beletten de Tji Sokan bij Tjirandjang te over schrijden en daartoe het terrein ter krachtige verdediging in te richten. Beschikbare tijd drie dagen. De bruggen worden niet vernield. De sawah's staan onder water. De gereedschappen en materialen voor de terreinversterking benoodigd zijn ter plaatse aangevoerd. De tegenpartij beschikt over infanterie, bergartillerie, vliegtuigen en lichte vechtwagens. Geef op de kaart 1 5000 de verdeeling der troepen over het terrein aan. Motiveer in het kort de door U gekozen groepeering der strijdkrachten. Noem de verschillende dekkingen welke voor een der voorste brigades naar keuze) aangelegd moeten worden en geef de volgorde der te verrichten werkzaamheden aan. Geef plattegronden en doorsneden van een infanterie-opstelling, een mitrail leuropstelling en een in bamboe uitgevoerden scherfvrijen commandopost van een der compagniescommandanten. Welke taak krijgen de genietroepen? Vraag No. 2 (Tijd1 uur). Geef een beschrijving, door enkele schetsen toegelicht, van de constructie van granaatvrije schuilplaatsen en kazematten in moderne duurzame versterkingen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 91