500 NEDERLANDSCH. Tijd: E/4 uur- Keuze uit: De V ootconferentie te Londen. Voorgeschiedenis. Reis van Mac Donald naar Amerika. Inzichten van de verschillende mogendheden. Bereikte resultaten. Welke maatregelen kunnen worden getroffen om de Eur. mindere militairen te behoeden voor verveling. Werkkring. Afleiding te verkrijgen door den c ienst. Het nut van en de ambitie voor sport. Wenschelijkheid om Eur. minderen naar de buitengewesten te zenden. Cursussen voor algemeene ontwikkeling. Onderhouden van in de burgermaatschappij verkregen vaardigheden. Militaire tehuizen en andere in richtingen, welke afleiding bezorgen. Bemoeienis van de officieren met hun minderen buiten dienst. Het motorverkeer in Nederlandsch-Indië. Omvang van het verkeer in de laatste jaren op Java en in de Buitengewesten Economische beteekenis. Concurrentie met de spoor- en tramlijnen. Voor- en nadeelen tegenover spoor en tram. Vorming van verkeertsmaat- schappijen. Toekomst. MODERNE TALEN. Tijd l'/4 uur. In de Fransche-, Duitsche- of Engelsche taal. Malabar radio. Keuze uit Vóór den grooten oorlog. Plan van der Bilt. Bezwaren daartegen.— Rechtstreeksche verbinding zeer verkieselijk. Proeven. Het aandeel van Dr. C.J. de Groot daarin. In 1919 verbinding met de antipode door middel van een ontvangtoestel aan boord van H. Ms. Zeven Provin ciën, gedurende de reis van Indië via Japan, en Amerika naar Nederland. Door dezen ontvanger, op de Meent bij Blaricum opgesteld, medio 1919 de eerste teekens uit Indië opgevangen. Bouw van een grooten boogzender. Moeilijk heden. In 1923 geregelde dienst geopend. Korte golven. Verwachting, dat naast telegraaf-verkeer nu ook telefoon-verkeer met het moederland mogelijk zou zijn. Dr. de Groot bouwt met spoed een telefoonzender. Proeven. Onder broken, toen hij naar de wereld-radioconferentie te Washington werd afge vaardigd. 1 Augustus 1927 aan boord van de J. P. Coen overleden. Wijze, waarop zijn nagedachtenis is geëerd. Het kleedingvraagstuk in het leger. Bestaande tenue's. te stellen eischen. Uniformen voorheen en thans.— Verbeteringen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 92