615 7de: een spoedig te verschijnen voorschrift: „Bestrijding van luchtdoelen met zware mitrailleurs en mitrailleurs M. 20 van alle wapens in een bestaande leemte voorzien; enz." De Militaire Spectator. No. 2. Februari 1930. „Het laden van een bataljon infanterie in een spoortrein onder dekking tegen luchtgevaar eerste luitenant L.M. Arnoldy. Daartoe worden 3 secties a 2 mitraileurs bestemd (van de mitrailleur-compagnie), terwijl de commandanten der infanterie compagnieën ieder 2 lichte mitrailleurs gereedstellen, verdeeld over de wagens van den trein. Luchtvaart. Mil. Wochenblatt. No. 23. December 1929. „Das Zukunftprogranm der deutschen Luft Hansa". Dit programma bevat 1. Uitbreiding met trans-oceanische lijnen naar Zuid- en Noord-Amerikader trans-continentale lijnen naar Oost-Azië. 2. Verbinding van Duitschland met de Europeesche hoofdsteden en economische centra. 3. Instandhouden van de binnenlandsche verbindingen tusschen de belangrijkste Duitsche steden, aansluitende op het Europeesche luchtnet. Mil. Wochenblatt. No. 26. Januari 1930. „Die Rakete als Antriebsmittel für Luftfahrzeuge"Na een korte uiteenzetting van de beteekenis van het begrip wordt de toepassing op luchtvaartgebied besproken en uitgewijd over de mogelijkheden in de toekomst. Schr. verwacht dat het vliegtuig door motor met schroef tot de grootst mogelijke hoogte gestegen, daar gebruik gaat maken van de raket, waardoor het verder kan stijgen tot nagenoeg lucht- ltdige ruimten, waar het met beperkte middelen zeer groote snelheden kan bereiken. Snelheden van 10.000 km. per uur en meer worden door ernstige technici voor mogelijk gehouden. Afweer van vechtwagens. Mil. Wochenblatt. No. 28 Januari 1930. „Tangkabwehrgeschütze". Schr. onderscheidt de bij de infanterie ingedeelde wapens en afweerwapens die ter beschikking der hoogere commandanten Voor de bij de infanterie ingebeelde vinden we als eischen 1. opstelling in de gevechtszone der infanterie, liefst tot vuren gereed in de vuurstelling 2. moeilijk te herkennen doel vormen 3. de infanterie ovetal kunnen volgen, ook in loopgraven; 4. derhalve geen motoraffuit, doch door paarden of motor getrokken 5. de keuze van automaat of enkellader hangt voor een voornaam deel af van de industrie van het betrokken land 6. in de verdediging zijn benoodigd 610 stukken per km.; per regiment infanterie 1216 stukken; 7. zijdelingsch richtveld van 360 graden 8 opstelling in loopgraven moet mogelijk zijn. Voor de afweer *anonnen ter beschikking van hoogere commandanten is volautomaat en vervoer op motorvoertuig vereischte, met mogelijkheid van vuren vanaf voertuig en van den grond. Verbindingsdienst. De Militaire Spectator. No. 1. Januari 1930. Het oefeningstelefoonnet kapitein G. Stiirm. „Als belangrijkste praktijkeischen te stellen aan de telefo nisten in de Verbindingsafdeelingen der kleine eenheden, moeten aangemerkt worden 1. het snel in de juiste richting en in elke terreinsoort uitleggen van te lefoongeleidingen, welke tevens zoo goed mogelijk veilig zijn gebracht 2 het snel opsporen van storingen en het opheffen daarvan 3. het weder snel opnemen van telefoongeleidingen, ten einde het materieel elders weer in te zetten of in reserve te doen komen 4. het vlot bedienen van een telefooncentraalpost en een telefoonpost, als mede het nauwgezet en geheel in overeenstemming met de betreffende voor-

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 109