617 1 regiment artillerie, 1 regiment genietroepen met 3 bataljons pioniers en 3 bataljons verbindingstroepen; verder vliegerkorps. „Over zware mitrail leurs in den eigelijken zin, beschikt het Deensche leger niet. Slechts een lichte, luchtgekoelde mitrailleur bestaat er, welke door een zg. lichte affuit tot een zwaren mitrailleur kan worden veranderd. Een zoodanig wapen kan echter nauwelijks als zwaren mitrailleur worden beschouwd". „Het meeren- deel der infanterieregimenten heeft slechts één compagnie zg. zware mitrail leurs. De cavalerie ontbreekt het geheel aan afzonderlijke mitrailleur eenheden". Camouflage. Mil. Wochenblatt No. 23. December 1929. „Stahlhelmtarnung"Herin nerd wordt eraan, dat de beschermende werking van den stalen helm voor alles berustte op het feit, dat door den ronden vorm de kogel nergens lood recht het helmopp rvlak mag treffen, zoodat de helm niet wordt doorgeslagen doch de kogel afglijdt. Schr. wil daarom niet weten van een vast helmovertrek, heeft dan nog liever een andere hoofdbedekking, welke niet beschermt tegen projectielen doch wel gezichtsdekking geeft. Het beste acht hij een los over den helm geslagen camouflagenet vastgeknoopt aan de uitrusting op den rug of aan de schouderknoopen en vóór aan de jasknoopen. Mil. Wochenblatt. No. 28. Januari. 1930. Zu: Stahlhelmtarnung"Naar aanleiding van de bewering gedaan in M. W. No. 23. (zie boven) nl. dat bij overtrekken van den stalen helm met een vast over rek of wel het be strijken met een ruw oppervlak makende verf, het doorslaan van den helm wordt bevorderd, heeft de schr. inlichtingen ingewonnen die luiden: „De uiterlijke gesteldheid van het getroffen stalen oppervlak speelt zeker een be paalde rol, want van een gepolijst oppervlak glijdt de kogel zeker eerder af dan van een ruw. Het verschil zal echter eerst goed merkbaar worden, wan neer de trefhoek zeer scherp is, dus bv. bij schampschoten. Het overtrekken van den helm verandert aan de zaak echter niets; een bestrijken met boven bedoelde verf zou meer invloed hebben". Uitrusting. De Militaire Spectator. No. 2. Februari 1930. Onder „Gegevens vreemde legers" (Italië) lezen we bij „Materieel" „Sedert het voorjaar 1927 is de ransel afgeschaft bij de infanterie. Deken en tentzeil worden in een stel riemen meegedragen en de overige noodzake lijke uitrustingstukken in den broodzak. Een lichter soort ransel is in be proeving. De overjas en één verschooning worden op de voertuigen meege nomen. Techniek. Mil. Wochenblatt. No 27. Januari 1930. In „7echnischer Rundblick" geeft kolonel Blümner bijzonderheden over de moderne toepassingen van beton, ook in den bewegingsoorlog; over de motoriseering in Amerika (het 34ste regiment infanterie werd in 1929 volledig gemotoriseerd, waarvoor naast enkele reeds beschikbare auto's, 81 twee-, vier- en zeswielers werden aange schaft; alle geschikt voor bewegingen door het terrein Bovendien nog 5 motorkeukenwagens, 8 motorrijwielen en 1 benzinewagen; het gasgevaar voor paardeneen kunstmatig, uit hout bereid voedingsmiddel voor paarden artillerie-motoriseeringartillerie-projectielconstructiemechanische buizen; radiotechniek en een nieuw Duitsch valscherm. Mil. Wochenblatt. No. 27. Januari 1930. „Luftschutz durch Eisenbeton- decken". Ir. A. IVeisz geeft beschouwingen over de bescherming tegen aan vallen uit de lucht door betondekkingen op de huizen, welke met geringe meerkosten kunnen worden aangebracht bij den nieuwbouw (voor een 3- kamerwoning van 80100 m2. zijn deze meerkosten berekend op 100 —300 mark.

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 111