zegd dat men daar ruim voldoende personeel voor toestaat, waar over later in dit artikel nog gehandeld zal worden. De opleiding. Deze geschiedt gelijktijdig met de vlieginstructie bij de vliegschool en omvat zoowel het schieten (op den grond) als de theorie van het bommenwerpen. De opleiding is uniform en is er op gericht dat de piloten, wanneer zij de vliegschool verlaten en bij de verschillende Squadrons geplaatst worden, vrijwel direct de gewone jaarlijksche oefeningen kunnen volgen. Bij de Engelsche Luchtmacht bestaat geen apart instituut van waarnemers. Elke piloot ontvangt een dusdanige opleiding dat hij tevens in staat wordt geacht om als waarnemer te kunnen optreden, waarom ook het bommenwerpen (hoewel dit niet als een specifieke waarnemers-opdracht is te beschouwen, op de vliegschool wordt onderwezen Voor wat betreft het schieten bestaat de opleiding uit theorie over de mitrailleurs, zoowel de Vickers als de Lewis met hun richtmiddelen (ook theorie en schietoefeningen met geweer en pistool staan op het programma als deel van hun militaire vor mingtrouwens al het personeel der R. A. F. houdt jaarlijksche schietoefeningen met geweer en pistool! en verder uit verschillende grondschietoefeningen op de standaard-schietbaan, welke bij elk vliegkamp is ingericht. Deze baan is slechts 25 yards lang. De hoeveelheid munitie welke is toegestaan voor deze oefeningen bedraagt 1016 patronen. Tijdens de opleiding wordt niet uit de lucht geschoten. Camera-oefeningen worden gehouden vanaf den grond op een vliegtuigmodel en op laag vliegende toestellen. Inzake het bommenwerpen beperkt de opleiding zich tot de kennis van de bommenrakken, de bevestiging en bediening van bommen en afwerpinrichtingen, kennis van buizen en explosieve stoffen en de theorie van het werpen. De practische toepassing geschiedt bij de Squadrons Om een samenvattenden indruk te geven van hetgeen gevraagd wordt omtrent de bewapening gedurende de opleiding, geef ik hieronder de vereischte standaard uit Armament Training Manual. 1. Geweer. Voldoende kennis om de oefeningen goed te kunnen schieten. 3 Vickers- en Lewismitrailleur. Diepgaande kennis van het mechanisme, behandeling en onderhoud, zoodat de oefeningen goed kunnen worden uitgevoerd en de leerling weet hoe hij den mitrailleur op het vliegtuig moet behandelen. 3. Colt pistool. Voldoende kennis om de vereischte oefeningen te schieten. 4. Camera-mitrailleur. Voldoende kennis om de camera in de lucht te gebruiken. 5 Richtmiddelen. Kennis van het principe waarop deze ge baseerd zijn. 564

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 56