6. Constantinesco Gear. Kennis van theorie en gebruik. 7. Bommen en buizen. Een algemeene kennis van de bommen en hoe de ontsteking plaats vindt. 8. Bommenrakken. Kennis van montage, Iaden en gebruik. 9. Munitie. Een algemeene kennis van de soorten munitie en hun gebruik. 10. Pyrotechnics. Een algemeene kennis hiervan en het gebruik. 11 Explosieve stoffen Algemeene kennis van de gebruikte explosieve middelen en van de vereischte zorg in behandeling. 12. Bommenrichtmiddelen Voldoende kennis van de principes en methode van gebruik om in staat te zijn het werpen uit te voeren. 13. Camera-Obscura. Kennis van de principes en methode van gebruik om de windsnelheid en -richting te bepalen De mitraillisten doorloopen een 6-weekschen cursus bij de Armament and Gunnery School, alvorens zij bij de Squadrons ingedeeld worden. De jaarlijksche oefeningen. Deze vinden plaats bij het onder deel, de Squadron, waarbij de piloten zijn ingedeeld, voor wat betreft de grondschietoefeningen en het werpen van oefenbommen. Het schieten in de lucht en het werpen van (enkele) scherpe bommen gebeurt op een daartoe ingericht terrein bij de kust. De jaarlijksche grondschietoefeningen worden op de 25 yards schietbaan gehouden Ze zijn vastgelegd in 6 tafels, 3 voor den Vickers- en 3 voor den Lewismitrailleur met een totaal van 800 patronen De piloten schieten alle oefeningen, de mitraillisten alleen die voor den Lewis. Voor het bommenwerpen waren nog geen schema's opgemaakt. Hoeveel oefenbommen per jaar worden geworpen is mij niet met zekerheid bekend. Het getal van 96, dat mij eens opgegeven werd, kan wel ongeveer uitkomen. De jaarlijksche camera-oefeningen zijn in 2 tafels verdeeld. Eén voor de piloten met de vaste camera en één voor de mitrail listen met de camera op den ring. Per schutter worden 50 films (elk van 14 opnamen) per jaar uitgetrokken. Per jaar is slechts 3 weken beschikbaar voor het schieten in de lucht. Er zijn maar enkele „practice camps" waarop de Squadrons elkander moeten aflossen. Algemeen werd dit te weinig geoordeeld, doch een verandering schijnt niet gemakkelijk Het is inderdaad veel te weinig. De oefeningen in de lucht, vooral die op een bewegend doel, zijn feitelijk de eenige werkelijke oefeningen. Al het andere is slechts voorbereiding. Al verzetten verschillende omstandigheden zich vaak tegen de doorvoering van het veelvuldig schieten in de lucht, toch is het noodzakelijk dat dit vaker geschiedt dan eens per jaar. 565

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 57