De oefeningen welke in het practice camp geschoten worden, waren nog niet vastgelegd in Armament Training Manual, doch worden ieder jaar voorgeschreven door het Air Ministry in het z. g. Air Firing Diary. Voor 1929 omvatten zij a. een oefening op den grond op 200 yards voor alle mitraillisten en de piloten van de Twin Engined Bombing Squadrons 200 patronen. b een tafel van oefeningen (voor de piloten) vanuit de lucht op grondschijven en op de sleepschijf (één oefeningi. Totaal 1400 a 1700 patronen plus 400 extra voor eventueele herhalingen. c. een tafel van oefeningen voor mitraillisten (en sommige piloten) vanuit de lucht op grondschijven en sleepschijf (één oefening). Totaal 1400 patronen. d. een aparte oefening voor een patrouille jagers van 3 toe stellen op grondschijven. 300 patronen. Voor het bommenwerpen in het practice camp wordt jaarlijks een Bombing Diary opgemaakt door het Air Ministry. Hulpmiddelen. Bij de jaarlijksche oefeningen in het bommen werpen worden twee hulpmiddelen gebruikt, die wel de ver melding waard zijn Het eerste, de Camera Obscura, heeft de bedoeling om in de lucht alle handelingen te verrichten, welke benoodigd zijn voor het werpen en ook het moment van afwer pen aan te geven zonder nochtans werkelijk bommen te laten vallen, waardoor men dus, behalve het sparen der bommen zelf, het voordeel bereikt, niet gebonden te zijn aan een bepaald terrein met alle veiligheidsmaatregelen, welke daarbij getroffen moeten worden. Het tweede hulpmiddel, de Vickers-Bygrave bombing teacher genoemd, geeft gelegenheid tot het beoefenen van het opmeten van windrichting en -snelheid, door welke factoren de plaats van het loslaten der bommen ten opzichte van het doel voornamelijk bepaald wordt, zonder zich zelfs in een vliegtuig, laat staan in de lucht, te bevinden. Een korte beschrijving van beide apparaten moge hier plaats vinden. Camera Obscura. Het geheel is een klein gebouwtje, onge veer een kubus van 2,5 M. Het dak is voorzien van een opval lende kleur teneinde het gemakkelijk als doel vanuit een vliegtuig te kunnen zien. In het dak is een lens aangebracht en loodrecht daaronder een tafel op een bepaalden, vastgestelden afstand van de lens. Op de tafel wordt een vel papier bevestigd, waarop nauwkeurig het midden van de lens en de lijn N-Z wordt aan gegeven, N. en Z echter in omgekeerden zin, waar de lens ook het vliegtuig omgekeerd projecteert. Verder is voorradig een kop- 566 (1) Deze wordt momenteel ook bij de L. A. gebruikt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 58