dienst. Doch behandelen we eerst het gewenschte voorschriften schema. Voorschriften omtrent de bewapening der L. A. Onder dezen, of wel een anderen, liefst korteren naam zou ik de reeks van voorschriften aangaande de onderdeelen der bewapening willen samenvatten, zulks in navolging van de voor schriften van de Engelsche Luchtmacht. Deze methode lijkt mij aanbevelenswaardig omdat men dan alles bij elkaar in één bundel heeft, terwijl men anders met een groot aantal kleine deeltjes moet manoeuvreeren De overzichtelijkheid wordt er door bevor derd. De indeeling ervan kan als volgt zijn Deel I. Mitrailleurs, enz. Hoofdstuk l. Vickersmitrailleurs M. '23 Lv. B. en M. '23 Lv. T. (Wapenvoorschrift). Hoofdstuk 2. Camera-mitrailleur. Hoofdstuk 3. Munitie en seinmiddelen. Hoofdstuk 4. AfvuurinrichMng. Hoofdstuk 5. Richtmiddelen en theorie richten. Hoofdstuk 6. Bevestiging der mitrailleurs op de vlieg tuigen. Deel II. Bommen, enz. Hoofdstuk 1. Bommen. Hoofdstuk 2. Buizen en lading. Hoofdstuk 3. Explosieve stoffen. Hoofdstuk 4. Bommenrakken en bevestiging aan het vliegtuig. Hoofdstuk 5. Richtmiddelen en theorie richten. Deel III. Opleiding en oefening. Hoofdstuk 1. De opleiding. Hoofdstuk 2. Jaarlijksche oefeningen. Deel IV. Materieel Hoofdstuk 1. Inrichting van schiet-en bommenwerp- terrein. Hoofdstuk 2. Inrichting van de schietbaan voor grondschietoefe- ningen. Hoofdstuk 3. Schijven, sleepschijfinrichting, enz. Aangaande sommige punten hiervan willen wij enkele opmer kingen maken en wel voornamelijk over deel III. Het overige is van meer technischen aard en zal den lezer vermoedelijk minder interesseeren. 569

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 61