Over de boekhouding kan ik zeer kort zijn, daar de gebruikte boeken en de wijze van boeking normaal is en geschiedt zooals- in elk bedrijf. De inlichtingen van den Inspecteur der Ar tillerie. a. Jaarlijks op 1 Januari ontvangt de Inspecteur (door tus- schenkomst van den Directeur van het Materieel der Artillerie) een afschrift van het orderboek bijgewerkt tot dien datum en waarin de spoedorders, die langer dan 10 maanden en de gewone orders die langer dan 22 maanden in bestell'ng loopen, op bij zondere wijze zijn gemerkt. b. Elke maand ontvangt die Chef een afschrift van het alge meen orderboek, alleen wat de nieuwe en gewijzigde opdrach ten betreft. c. Eveneens maandelijks, ontvangt hij een opgave van hetgeen afgeleverd is, onverschillig of met die aflevering het geheele werk gereed was of niet, met een verwijzing naar de nummers van de opdrachten in het algemeen orderboek. De inlichtingen van den Directeur van het Materieel der Artillerie. Behalve jaarlijks een afschrift van het orderboek ontvangt de Directeur van het Materieel der Artillerie, bij elke aflevering, ten behoeve van de onder zijn toe zicht staande diverse magazijnen, de verstrekkingsbewijzen van de door den Inspecteur der Artillerie, c. q. door dien Directeur bestelde artikelen, ter verdere behandeling en doorzending aan de betrokken beheerders. De Nota voor het voeren van de kasadministratie bij den Artil lerie Constructie Winkel, omvat negen afdeelingen. Ie. Het opmaken van de begrooting van het bedrijf. 2e. Het bewaken van de begrooting van het bedrijf. 3e. De kasadministratie. 4e. Het bijhouden van het kasboek. 5e. De ontvangsten bij het bedrijf. 6e. De uitgaven bij het bedrijf. 7e. Het opmaken van betalings(loon)staten en de inhouding tot aanzuivering van schulden aan den Lande en voor contri bution. 8e. Opname van de kas, en verplichtingen van den kas-inspecteur. 9e. De geldelijke verantwoording van den Commies-kashouder. Een twee en twintigtal „Modellen" vergemakkelijken de kas administratie. De Nota voor de administratie der vaste activa omvat de in ventarisatie. 594

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 88