719 mislukken wanneer de uitvoering fout is. Hiervoor is ook kennis noodig". „Behalve karakter, wil en kennis moet de militaire aanvoerder nog een zeer voorname en noodzakelijke eigenschap hebben nl. goede en gezonde fantasie" In het Maart-Aprilnummer van hetzelfde tijdschrift een artikel van luit. kolonel Rendulic: „Das Abbrechen von Gefechten". „Voor het afbreken van het gevecht inde tevoren geschetste omstandigheden moet de troepencommandant vóór alles trachten, niet alleen zoo groot mogelijk deel zijner troepen, onopgemerkt door den vijand, in den marsch te zetten maar ook de waarborgen scheppen dat de afmarsch zelf ongestoord plaats heeft. Dit nu is aan meerdere voorwaarden gebonden. Vóór alles moet het plan, het gevecht af te breken, voor den vijand verborgen blijven. Noch het terugzenden van de treinen of van colonnes voertuigen mag den vijand bekend worden nöch ook doen en laten der troepen zelf, mag hem ook maareenige aanwijzing geven." Gewezen wordt op het foutieve inzicht, dat voorschrijft een onmiddellijk vóór den terugtocht verhoogde vuurwerkzaamheid De vijand laat zich daardoor niet bang maken. Bulletin beige des sciences militaires. No. 3. Maart 1930. Chronique de l infanterie. Deux cas particuliers du combat"Combat denuit". Uit het aangehaalde blijkt de volgende les: Een nachtelijke aanval kan niet wor den ondernomen met toepassing van dezelfde methoden welke worden gebruikt bij een aanval overdag. Hij moet op bijzondere wijze worden geregeld". „De echelonneering in de diepte verliest (omdat men des nachts niet manoeu vreert) van hare belangrijkheid, zoowel in de verdediging als in den aanval" Mil. Wochenblatt. No. 36. Maart 1930 „Karin die Krise des Angriffes uberwunden werden?", luit. kolonel Rendulic„We komen tot de slotsom dat het aan de pogingen van den na-oorlogstijd is gelukt de tactische kracht van den aanval in velerlei opzicht te verhoogen. „Van een „überwindung der Krise des Angriffeskan echter ongetwijfeld nog niet worden gesproken zelfs moet eerder de vraag worden gesteld of de verdere ontwikkeling in den z]rL. va;" aangegeven strekking, wel tot die „überwindung" zal voeren". Tactisch gebruik van zware mitrailleurs. Mayors No. 3. Maart 1930. „Stellingen over zware mitrailleur-tactiek in den bewegingsoorlog"majoor G.Ruyper. Een 26-tal stellino en, waaruit we aanhalen „De zware mitrailleur-tactiek is, evenals alle tactiek, bij hare toepassing een kunst van „ausgleichen", iedere bijzondere omstandigheid moet op haar voor- en nadeelen gekeurd worden en dan kieze men". Bulletin beige des sciences militaires. No. 1. Januari 1930. „Chronique de l infanterie Lemploi des mitrailleusesD.S.l. „Uit de beide vorenstaande overwegingen kan men derhalve de conclusie maken dat mitrailleurvuurteoen doe en in beweging onuitvoerbaar is uit gedekte opstellingen. Daar waar deze doelen voldoende dicht bij zijn om afdoende te kunnen worden geslagen kunnen de mitrailleurs als regel niet uit gedekte opstellingen vuren door dè bestrekenheid van de baan". In het vervolg-artikel (B.B. No. 2. Februari 1930) lezen we o a De steun aan infanterie door mitrailleurs, wordt verleend door middel van direct afgegeven vuur en bij uitzondering door vuur over eigen troepen". Jn (Maart 1930) een artikel: „Le tir des Mi. lour des par un large intervalle au cours (tun combat offensif", majoor Collard. ','.Pe ondersteuning door mitrailleur-vuur tot aan de bestorming van de vijan delijke opstelling is dan op de beste wijze verzekerd. De mitrailleursecties vuren langen tijd uit dezelfde vuurstellingde vuurpauzen welke het gevolg zijn van herhaaldelijk stellingveranderen, zijn zeer belangrijk verminderd' La Revue d infanterie. No. 448. Januari 1930 „Emploi tactique des mitrailleuses dans I'offensive" kolonel Tonnet. Schr. verklaart zich te^ scharen aan de zijde van hen die meenen dat de verdeehng van de mitrailleurs van het bataljon aan geen vaste regels gebon den is, in ieder geval afzonderlijk moet worden beoordeeld en in de eerste plaats afhangt van het terrein waarop de aanval plaats heeft. Op een zeer vlak of een zeer bedekt terrein zal het gebruik van mitrailleurs achter het vuurechelon dikwijls zeer moeilijk, zoo niet onmogelijk zijn. Dan zal de noodzaak

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 105