722 Mechaniseering. The Army Quarterly. No. 2. Januari 1930 Ons hundr problems on mechanisationkolonel Fuller. Qeett het tweede gedeelte van zijn puntsgewij. opgestelde artikel nl. „Tactical problems: Defence. Attack. Position. Warfare Night Operations. Semi-civlized Warfare. Use of civil motor vehicles. Inter nal Security. Landing operations". In (79) Tank against tank", lezen we„De aanval van tank tegen tank is een vraagstuk, betreffende hetwelk weinig bekend is. Schijnbaar zal normaal een mêlee ontstaan, waarin het dikwijls moeilijk zal zijn vriend van vijand te onderscheiden. Indien lichte tanks worden gebruikt om vooraan te gaan en vervolgens de medium- en de zware tanks, zal de orde langer gehandhaafd kunnen worden, daar de medium- en de zware tank-formaties vermoedelijk niet zoo gauw uiteen vallen. In herinnering dient gebracht dat wanneer tanks den strijd aanbinden met tanks, zij op zoodanige wijze moeten manoeuvreeren dat ten volle gebruik wordt gemaakt van terrein, wind, weer en zon. Het geheele vaaagstuk gelijkt veel op een ontmoeting tusschen twee vloten op zee Infantry Journal No. 1. Januari 1930. Brains plus motorskapitein t. Colby. Wij zijn bewapend als nimmer te voren in toen als modern geldende tijden. "We moeten denken, vóór we opnieuw voorwaarts gaan. We moeten onze hersenen gebruiken, vóór we onze motoren gebruiken. Onze wagens kunnen zich dóór het terrein bewegen. We zijn minder aan de wegen gebon den dan ooit te voren. Veilig voor berg- of rivierhindernissen, kunnen we links en rechts manoeuvreeren door een terrein, op dezelfde wijze als een v'°ot kan manoeuvreeten op de vlakke zee. Ons geheele inzicht is veranderd of moet veranderen". „Uit de Marine-termen" op de vergelijking van de inrichting van het leger met die van de Marine, komt de schr. telkens terug kunnen we een nieuwe tactiek ontwikkelen. De Marine-tactiek copieeren zou" even onverstandig zijn als terug te keeren tot de gesloten phalanx der Grieken. Wij moeten dit onderwerp door-denken. Door overdenking, bespre king en wederzijdsche critiek kunnen we vooruitkomen Infantry Journal No, 3. Maart 1930. The composition and employment of independent armored forces", kolonel L. O. Flamilton. Voor het optreden van vechtwagens vinden we de volgende beginselen aangegeven. 1. Nimmer het verlies riskeeren van vechtwagens door met den vijand op de kortste afstanden te strijden, wanneer het doel ook kan worden bereikt door te blijven buiten de werkzame dracht van zijn anti-tankwapens. 2. Iedere aanval moet worden gesteund door zoo sterk mogelijk vuur, dat moet worden gericht tegen diè wapens van den vijand, waarvan de ernstigste tegenstand verwacht moet worden. Bij den infanterie-aanval zijn dat de mi trailleurs en de geweren. Bij den vechtwagenaanval zijn dat de tankafweer- wapens. 3. Verrassing. In hetzelfde nummer: „Refinements in mechanisation", luitenant R. leks. Onder „Vision" lezen we o. a.„Het vraagstuk der waarneming uit de vechtwagens is nog verre van opgelost, in de toepassing voor alle soorten van tanks. Wanneer het ten slotte zal zijn opgelost, kunnen we verwachten dat tanks zóó nuttig zullen zijn als de enthousiasten ons willen doen gelooven, maar ook niet eerder." Als anti-tankwapens worden besproken de Madsen, de Hotchkiss en de 1 c1/"^ i*q Mil Wochenblatt. No. 32. Februai 1930. „1946. Gedanken eines Moder nen". Een phantasie over het optreden van gemechaniseerde legers (ma.v. een artikel van kolonel'Fuller in „The Journal of the Royal Artillery van November 1926) waarin de schr. de beslissing laat bevechten doordat men ten slotte weer divisies formeert, waarin de tanks de taak krijgen van de ver kenning en van de „Schlachtencavalerie". n„ Bulletin beige des sciences militaires. No. 1. Januari 1930. Onder „Revue technique I. Infanterietroffen we verzamelde gegevens aan omtrent verschillende vechtwagens in gebruik bij het Belgische leger. „Men zal zien

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 108