compagnie naar voren te brengen. Het doorschrijden van Artil lerievuur in zulke gevallen was makkelijker". Wij zien in het verloop van den aanval, dus het navolgende beeld ,ln den aanvang liggen de vuren van alle zware mitrailleurs (le zoowel als 2e echelon) op de voorste vijandelijke afdeelingen en schieten alle mitrailleurs als het noodig is, zelfs op middel bare of groote afstanden. Hoe meer de Infanterie den vijand nadert des te kleiner wor den de afstanden waarop gevuurd wordt, en terwijl het le eche lon zoolang mogelijk zijn vuur op de voorste afdeelingen blijft brengen, moet door het minder nauwe contact en vaak het vuren over eigen troepen het 2e echelon zijn vuur verleggen naar achteren om a. het oprukken van Reserve's tegen te gaan (afsluitingsvuur). b. gemelde oprukkende Reserve's neer te drukken, en verliezen toe te brengen Vernietigingsvuur c. Een aangevallen vijand neerdrukken. d. Verplaatsingen, werkzaamheden, munitieaanvulling e. d. te bemoeilijken Storende vuren). De afstanden waarop dat vuur gebracht wordt, worden ge heel door omstandigheden bepaald. B. De Verdediging. Hierover in ons vorig artikel voldoende gezegd. c. Het vuren op niet-zichtbare doelen. Het vuren op niet-zichtbare doelen eischt veel munitie omdat men, ten einde zekerheid te hebben iets te raken, groote stroo- ken moet bevuren. In de verdediging komt dit tot uiting in het z. g. kaartvuur. Het munitieverbruik zit dus niet in de richt- methode. In den aanval kunnen we ons ook voorstellen, dat vuren op niet-zichtbare doelen afgegeven worden, doch als regel niet als kaartvuur, zeker voor Ind. omstandigheden niet. Bijv. de aan val hokt, er wordt een gereedstelling gemeld van troepen, die een tegenstoot willen verrichten. De Bat. C. kan niets zien, echter moet de lijn liggen nabij een huizencomplex, een weg, een boo- menrij. Taktisch is het meest gewichtige doel nu dien tegenstoot keeren. Men kan als Bat. C. alleen zijn zware mitrailleurs inzetten geeft de opdracht aan den Pel. C. en geeft aan welke munitie hij daarvoor beschikbaar stelt. De Pel. C. zal de richtwijze wel bepalen, zoodat met een munimum aan munitie zooveel mogelijk kan worden bereikt. Een ander voorbeeld. 657

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 37