zware mosterdgasgevallen. Voor de lijders, voor wie tijdens het transport 02 inhallatie noodig is, wordt aanteekening gehouden op de kaart en een transportable 02 C02 toestel wordt in de ziekenauto medegegeven. Bij voorkeur zullen de gaszieken rechtstreeks doorgezonden worden naar een permanent hospitaal. Is zulks om bepaalde re denen niet mogelijk, dan zullen zij tijdelijk in het evacuatie hospitaal moeten opgenomen worden. Op de afdeeling Aankomst en Sorteering zullen hier de door geglipte gevallen van niet-getroffenen teruggezonden worden. In het algemeen gelden voor de Gashospitalen dezelfde regels als bovengenoemd. Bij de verpleging der gaszieken zullen de mosterdgasvergiftig- den gescheiden worden van anderen. Ook de lijders met longoedeem moeten in een afzonderlijke afdeeling worden verpleegd. De geneeskundige formatie van de gasziekenafdeeling kan als volgt zijn samengesteld A. Geneeskundig personeel 3 officieren van gezondheid(w.o. 1 oor-, neus-, keel-, oogarts) 1 apotheker (c q. apothekers-assistent) 1 sergeant ziekenverpleger 2 korporaals ziekenverpleger 6 soldaten ziekenverpleger 8 ziekendragers (hospitaalsoldaten). B. Technisch personeel 1 Gasofficier 1 ontsmettingsploeg a 12 man. C. Hulppersoneel 1 schrijver 1 kwartiermeester 1 kok v/h personeel 4 officiersoppassers 6 chauffeurs 2 motorwielrijders. Voorts3 ziekenauto's 1 lastauto (als autobus voor zittend vervoer) 1 lastauto voor het materieel 1 badauto 2 motorrijwielen (1 voor den Chefarts, 1 voor den gas officier). Bij de keuze van de plaats voor het oprichten eener gas ziekenafdeeling zal het Hoofd der G.-afdeeling zich doen voor lichten door den gasofficier. De G.-afdeeling zal zoo mogelijk in de nabijheid van de Hd. v. p. gelegen zijn. Noodzakelijk is dit echter niet. De nabijheid 691

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 71