trommel komen. Ge ziet ze alle hier voor u en geloof ik wel dat zij u eenig beeld geven van de veel omvattende werkzaamheden die verbonden zijn aan het zoo oogenschijnlijk eenvoudige werk stuk. Op de middelste tafel zijn de as, de radiem, de naaf platen en vereenigingsplaten neergelegd. Op de linksche tafel vindt ge laschwerk bij den A.C.W. vervaardigd; alsmede een klok, die gegoten is van brons en geheel afgewerkt bij de fabriek. Dit fraaie stuk werk trok veler bewondering. De artikelen op den achtergrond komen op afbeelding 77 duidelijk uit. De andere hoek komt uit op afbeelding 73 die tevens een overzicht geeft van de werkstukken vervaardigd door de bankwerkerij, terwijl de achtergrond is ingenomen door de zadelmakerij. Op de linkertafel zijn de verschillende stempels neergezet. De beide andere zijn ingenomen door onderscheiden artikelen, waar van het meest uitkomen, de staarten voor de vliegtuigbommen, de hamen en geheel rechts een koffiebrander bij de Intendance in gebruik. Op deze plaat zien we het als rijtrekpaard opgetuigde paard. Het lederwerk, dus het complete tuig, is in de zadelmakerij van den A. C. W. vervaardigd. Een meer gedetailleerd overzicht van in deze werkplaats ver vaardigde artikelen geeft afbeelding 74. Hier ziet ge de bekende schakeldrijfriemen van den A. C. W. die in breedten van 10 cm. tot 1 m. worden vervaardigd. In alle gewilde lengten zijn deze riemen te verkrijgen. Zij worden gele verd door het Bureau „Vraag en Aanbod" te Bandoeng. Een keurige collectie lederwerk prijkt in het midden van de tafel. De tasschen en taschjes, daar verzameld hebben menigeen in verruk king gebracht, door de buitengewone kwaliteit van het leder en fijnheid van afwerking. Links staat een schermer, uitgedost in zijn uitrusting, waardoor hij geheel beschermd wordt en gevrijwaard voor verwondingen. De tafel links draagt een verzameling huiden en laat u zien de verschillende soorten leder die bij den A.C.W. worden verwerkt. Rechts staan een viertal ketels, die voor de Intendance steeds weer worden aangemaakt. Zij zijn in de blikslagerij en bank werkerij, met hulp van de smederij gemaakt en bij de fabriek vertind. We komen nu langs den stand van de Pyrotechnische werk plaats. Een vitrine (zie afbeelding 75) bergde verschillende ernst- vuurwerken bij die fabriek aangemaakt. Een opstand met alle bij het Leger in gebruik zijnde projec tielen, waarvan de inwendige inrichting in oogenschouw kon worden genomen, voltooide deze interessante expositie. 703

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 89