4e. het vervullen van de taak van verkenning en vuurwaarneming ten behoeve van eene opereerende troepenmacht 5e. het overbrengen van personeel, materieel, zieken en gewonden en het vervullen van andere speciale opdrachten. Teneinde met succes tegen vijandelijke luchtstrijdkrachten te kunnen optreden is het noodzakelijk, dat over jachtvliegtuigen kan worden beschikt, welke bijzondere capaciteiten zooals snelheid, klimvermogen en manoeuvreervaardigheid in hooge mate moeten bezitten. Voor de tweede taak, het aanvallen van vijandelijke objecten, zijn bombardementstoestellen noodig, welke in verband met de hen opgedragen taak, (overdag of des nachts, in een gebied waar groote vijandelijke luchtactie is te verwachten, of niet) een zoo groot mogelijk gewicht aan bommen moeten kunnen medevoeren en daarbij nog over voldoende vliegcapaciteiten beschikken. Voor het uitvoeren van den waarnemings- en verbindingsdienst en van alle overige speciale diensten moeten die toestellen worden bestemd, welk zich voor het beoogde doel zoo goed mogelijk leenen, en daarvoor speciaal geconstrueerd en uitgerust zijn. Daar het uitvoeren van den waarnemings- en verbindings dienst onmogelijk zal zijn, indien een aankomende vijand over een offensieve luchtmacht beschikt en ongehinderd zal kunnen optreden, is het van primair belang, dat de eigen luchtmacht in staat is, tegen de vijandelijke luchtstrijdkrachten op te treden en daartoe over een gevechtsvliegdienst beschikt, welke volkomen voor hare taak berekend is. Behalve in het aanvallen van vijandelijke luchtstrijdkrachten in de lucht, en het aanvallen van belangrijke doelen op den grond, zal de luchtmacht bovendien tot taak hebben, de eigen belangrijke objecten, welke evenzoo kunnen blootstaan aan een aanval vanuit de lucht, te beschermen, in die taak bijgestaan door een luchtver dedigingsorganisatie op den grond. De taak van den gevechtsvliegdienst kunnen wij dus onder scheiden in een offensieve en defensieve taak. De offensieve taak. het aanvallen van vijandelijke objecten, zal het best uitgevoerd kunnen worden door bombardementstoestellen, in sommige geval len gesteund of in samenwerking met jachtvliegtuigen. De defen sieve taak, het beschermen van het optreden van de luchtstrijd krachten, welke optreden ten behoeve van een optredende troepen macht en het verdedigen van de eigen objecten, zal in hoofdzaak moeten worden uitgevoerd door jachtvliegtuigen. Op welke wijze de luchtvaartafdeeling aan de genoemde eischen zal kunnen voldoen, vormt een punt van nadere bespreking. De Organisatie. De verschillende soorten luchtstrijdkrachten zijn in het algemeen ingedeeld in afdeelingen. Hieronder volgt een beschrijving van de 764

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 36