groot mogelijk prestatievermogen (snelheid, klimvermogen en ma noeuvreervaardigheid) waartegenover staat, dat de hoeveelheid bommen betrekkelijk klein kan zijn, terwijl de meermotorige een groot gewicht aan bommen kunnen medevoerenhun prestatie vermogen is echter zeer beperkt. De éénmotorige toestellen met groot prestatievermogen (z.g. dagbomvliegtuigen) kunnen worden gebruikt voor het uitvoeren van opdrachten overdag, terwijl de meermotorige hoofdzakelijk voor nachtelijke bomaanvallen zullen worden gebruikt. Deze dagbomvliegtuigen kunnen tevens worden benut voor het uitvoeren van slagaanvallen, lange afstandsverkenningen, foto opdrachten boven vijandelijk gebied enz. De keuze van aanvalsdoelen. De keuze van aanvalsdoelen voor de bomvliegtingen is afhan kelijk van: le. het algemeen oorlogsdoel; 2e. diplomatieke overwegingen; 3e. de actieradius van de beschikbare bommenwerpers; 4e. de sterkte en doelmatigheid van 's vijands luchtverde diging. 5e. het karakter van den krijg en den vijand tegen wien wordt gevochten Bovengenoemde omstandigheden in aanmerking nemende, moeten de aanvalsobjecten zoodanig worden gekozen, dat een bombardement een zoo groot mogelijken nadeeligen invloed heeft op 's vijands weerstandsvermogen. Indien belangrijke centra van productie, aanvulling en organisatie onbeschermd liggen voor een luchtaanval, zal het bombardement van die centra meer doelmatig zijn, dan de directe aanval op deelen van land- of zeemacht. Onderbreking, vertraging en desorganisatie van de werkzaam heden in de bedrijfscentra van den vijand door aanhoudend bom bardement zal gewoonlijk de meest doelmatige steun zijn, welke de luchtmacht kan geven om 's vijands weerstand te breken. De aanvalsdoelen moeten in de eerste plaats zoodanig gekozen worden, dat de vernieling ervan een zoo groot mogelijke waar borg geeft voor het bereiken van het eerste doel van de lucht strijdkrachten, het uitschakelen, de vernietiging van 's vijands luchtactie. Is de vijandelijke luchtactie lam gelegd, dan zullen de lucht strijdkrachten des te beter alle mogelijke opdrachten ten behoeve van de grondtroepen kunnen uitvoeren. Indien 's vijands fabrieken, herstellingsplaatsen of depöts van luchtvaartmaterieel kunnen worden bereikt, zullen deze de meest gunstige objecten vormen voor een bomaanval. 773

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 45