Het voortdurend bombardeeren van 's vijands vliegvelden zal vooral zeer doelmatig zijn, wanneer le. het vernielde materieel niet spoedig kan worden vervangen of aangevuld 2e. de beschikbare vliegvelden overvuld zijn of weinig in aantal en indien weinig andere terreinen te vinden zijn 3e. de hangars dicht opeen zijn gebouwd en onvoldoende ver dedigd. De keuze van het aanvalsobject kan slechts het resultaat zijn van de juiste wetenschap omtrent 's vijands organisatie en kan alleen verkregen worden door zorgvuldige studie en voorbereiding in vredestrijd. In bepaalde gevallen zal het eenvoudiger en economischer zijn, een transport of den aanvoer van materialen te voorkomen of te vertragen, dan te trachten het materiaal zelf te vernietigen. Het vernietigen van een transport zelve is zeer moeilijk uit te voeren. De meest kwetsbare punten in een spoorwegbedrijf zijn elec- trische centrales, gebouwen voor centrale bediening van het signaal wezen, watervoorzieningen, opslagplaatsen en materiaalloodsen. In streken met een enkele spoorlijn vormen deze een belang rijk object, daar ze niet of slecht over de geheele lengte zijn te bewaken en zich aldus goed leenen voor het doen van lage aan vallen op een aantal moeilijk te herstellen plaatsen. De vernieling van de verkeerswegen zal den aanvoer belang rijk kunnen vertragen. De meest kwetsbare punten zijn kruispunten, eindpunten, depots en parkeerterreinen. Bij waterwegen zullen in aanmerking komen sluizen, werven en dokken. Beveiliging van bommenwerpers-formaties. De gevechtskracht en de veiligheid van de bommenwerpers- afdeelingen hangen in hoofdzaak van de volgende factoren af: le. de goede leiding 2e. de geoefendheid en de samenhang van de formatie 3e. de bedrevenheid en initiatief van de mitrailleurschutters. De formatie kan door hare groote vuurconcentratie, door het aannemen van een doelmatige verdedigingstactiek en door een hoogen graad van geoefendheid en discipline een groote weer standskracht tegen aanvallen van vijandelijke luchtstrijdkrachten bieden. Indien bommenwerpersafdeelingen tijdens hunne ondernemingen ernstig kunnen worden bedreigd door luchtstrijdkrachten van den tegenstander, moeten de noodige maatregelen genomen worden, om de gevechtskracht van de afdeeling op te voeren, hetgeen in 774

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 46