tografeeren mogelijk is; onder zeer gunstige omstandigheden kunnen deze foto's ook bij nacht worden genomen. Indeeling van de doelen. Hieronder volgt een indeeling van verschillende soorten van doelen en het type van bom, dat het best voor elk doel kan worden gebruikt. Type van de bom. A. Zware bommen met indrin gend vermogen. B. Zware en middelmatigzwa- re bommen vooralgemeene doeleinden. C. Lichte bommen voor alge- meene doeleinden. D. Lichte bommen met groote explosieve lading. E. Brandbommetjes. Doel, waarvoor geschikt. Gepantserde schepen en spe ciaal geconstrueerde beton werken. Sterke permanente gebouwen, machinewerkplaatsen, kracht stations, werktuigen voor in- en uitladen, locomotiefloodsen, rol lend materieel, ongepantseerde of lichtgepantserde schepen. Geschikt tegen onbeschermde of weinig beschermde doelen, zooals barakken, kwartieren, personeel en transporten. Onderzeeërs. Licht ontvlambare doelen, zoo als gasfabrieken, steenkolen- bergplaatsen, chemische fabrie ken, of fabrieken van explosieve artikelen, opslagplaatsen en gebouwen, welke door een bombardement met zware bom men opengelegd zijn. B. Jachtvliegtuigen. Teneinde met succes de eigen luchtoperaties te kunnen uit voeren, den waarnemings-, verkennings- en verbindingsdienst ten behoeve van de grondtroepen ongestoord te doen verrichten en de grondtroepen te beveiligen tegen aanvallen uit de lucht, moet een luchtmacht overheerschend zijn, tijdelijk, plaatselijk of wel gedurende de geheele gevechtsactie in het eigen element. Tot het verkrijgen van een dergelijk overwicht moet kunnen worden beschikt over jachtvliegtuigen, wier hoofdtaak het is de vijandelijke luchtstrijdkrachten aan te vallen en te vernietigen. In bepaalde gevallen kunnen de jachtvliegtuigen mede worden ingezet voor het uitvoeren van aanvallen tegen gronddoelen met mitrailleurvuur en lichte bommen. 778

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 50