808 De meerdere uitgaven voor de legerorganisatie, behalve voor de olie havens wordt geraamd op 1 millioen 's jaars. De moderniseering van de uitrusting van het leger zal, verdeeld over 10 jaar, 19 millioen vragen. De uitbreiding der luchtvaartafdeeling kan worden gesteld op f 4.000.000 voor vliegtuigmaterieel, reserve motoren en verwisselstukken terwijl ze f 1.300.000 jaarlijks terugkeerende uitgaven zal vragen. Alzoo totaal als uitgaven ineens verdeeld over 10 jaar van 8+19 4 of 31 millioen gulden en een vermeerdering van de jaarlijks terugkeerende uitgaven met f 2.3 millioen t.w. een millioen voor meerdere uitgaven voor de legeruitgaven en 1.3 millioen voor de luchtvaartafdeeling. De bij de tweede aanvullingsbegrooting 1930 aangevraagde gelden f75.000 zullen dienen tot bestrijding van de uitgaven, welke verbonden zullen zijn aan de samenstelling van ontwerpen met nauwkeurige kostenraming en enkele voorbereidende werkzaamheden, zooals het openkappen van ter reinen ten einde deze nauwkeurig te kunnen opmeten het verrichten van grondboringen om den voorloopig vastgestelden grondaard nader te onder zoeken, onderzoek naar de watervoorziening, den aanleg van wegen naar de werkterreinen, het opzetten van barakken voor werklieden, die ter plaatse geïmporteerd moeten worden, enz. 9. BOEKAANKONDIGING EN BOEKBESPREKING. Militaire adreslijst uitgegeven bij N. Samson, Alphen aan den Rijn. 1930. Een boekje dat antwoord geeft op vragen als Waar hebben in Nederland de verschillende militaire en mariti'eme gezaghebbenden hun standplaats waar zijn verschillende staven, korpsen, en inrichtingen gevestigd hoe is in groote trekken de organisatie van de Nederlandsche landmachtwaar zijn militaire magazijnen, verplegingsinrichtingen en werkplaatsen welke garnizoenen zijn in Nederland e.d. Ook vermeldt het werkje de indeelings- en Regimentsdistricten, keuringsraden en herkeuringsraden, met een ge meente-lijst, waari'n ten aanzien va elke gemeente is aangegeven tot welk regimentsdistrict en tot welken keuringsraad de gemeente behoort. Een handig boekje voor degenen, die met genoemde lichamen c.s. bemoeienis hebben. Armaments Yearbook Oeneral and Statistical Information. Annuaire militaire Renseignements généraux statistiques sur les armemants terrestres, navals et aériens. Het Secretariaat van den Volkenbond deed ons toekomen de zesde uit gave van het jaarboek betreffende de bewapenig, in welk jaarboek, zooals bekend, verhandelingen worden aangetroffen betreffende de weermachten en de aan de weermachten ten koste gelegde gelden van verschillende landen, zoowel leden als niet-leden van den bond. Het thans ontvangen exemplaar bevat opgaven betreffende 61 naties het onderging sedert ver leden jaar een kleine uitbreiding, waar thans ook Liberia en Yougoslavië erin zijn opgenomen. Ook zijn eri'n opgenomen de teksten van verschillende

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 80