810 TIJDSCHRIFTENOVERZICHT. Opleiding. Mil. Wochenblatt. No. 37. April 1930. „Durch Leibesiibungen zuni Nahkampf'. „Uit het gevoel van lichamelijke en geestelijke meerderheid moet in hem (den soldaat) het verlangen groeien, den vijand aan te grijpen en hem zoo noodig ook zonder wapen, te overweldigen. Welk soort handgemeen men nu wil kiezen, hangt van vele omstandigheden af. Doelmatig is het mèt en zonder wapen te oefenenwant de soldaat moet niet het gevoel hebben van hulpeloosheid, wanneer om een of andere reden zijn wapen verloren is ge gaan. Het bewustzijn dat het mogelijk is, ook zonder wapen den tegenstander aan te pakken, sterkt zijn wil tot vechten, wat hoofddoel is van het handge meen". La Revue d'Infanterie. No. 450. Maart 1930. Voir et écouter au com bat", commandant Barthe. Onder IV„Instruction tactique" lezen we o.a. „De instructeurs moeten zich niet bepalen tot het laten geven aan den man van een ruw verslag van de waarnemingze zullen hem de eenvoudige tactische beteekenis van die waarneming toonen. Men hoeft niet te eischen dat de man zelf die tactische beteekenis van zijn waarnemingen zal weten af te leiden. Maar als de instructeur wijst op de logische gevolgtrekkingen, zullen de soldaten de oefening als meer aantrek kelijk beoordeelen en misschien zullen enkelen, de meer inteligente, er een vervollediging van de opleiding in vinden, welke somtijds nuttg zal zijn". Eveneens in No. 450 van de Revue d'Infanterie het slot van het artikel: „VInstruction du cadre des contingents dans le service ca court terme", van generaal Barbeyrac de Saint-Maurice. Schr. beëindigt zijn belangwekkend opstel met „Exer ice de combat de la compagniewelke hij verdeelt in twee soorten, nl. I. de compagnie versterkt met een groep mitrailleurs „dans la prise de contact" tot aan de opening van het vuur door de voorste sectiënen 2. „la manoeuvre du feu" van de com pagnie zonder groep mitrailleurs. Betreffende de mitrailleurs lezen we o. a.„In het offensief kan de groep (2 mitrailleurs) soms uit het sectie-verband worden losgemaakt om te worden gesteld onder de directe bevelen van een compagnies-commandant van de infanteriedie groep neemt dan haar plaats in binnen het compagniesverband, waar zij als regel „agit en tir a vue directe". Al hetgeen voor den infanterie- sectiecommandant is gezegd, geldt ook voor den groepscommandant van de mitrailleurs, behalve dat deze steeds zelf de verplaatsing regelt van zijn stuk ken". „Maar de sectie kan belast zijn met het steunen van de twee voorste compagnieën van het bataljon „en tir a vue directe", zonder daarvoor onder de bevelen van een er van te zijn gesteld en dit is zelfs beter, indien men wenscht dat de vuuropdracht onpartijdig wordt uitgevoerd". Tactiek. Mil. Wochenblatt. No. 38. April 1930. Die Feuertatigkeit der Schüt- zengruppe". „Beschouwt men de tegenwoordige gevechtsoefeningen, dan ziet men dat geweergroepen inderdaad op dezelfde wijze aan den vuurstrijd deelnemen als de lichte mitrailleur groepen. Zij zoeken, als deze den vuurstrijd". „Deze wijze van optreden van de geweergroepen herrinnert aan den vóóroorlogstijd". „Het vuur van geweerschutters moet tot zekere hoogte als een noodzakelijk kwaad woiden beschouwd". In een naschrift wijst de redactie op de beteekenis van het geweer in de verdediging„Wij moesten in 1918 schoolschietoefeningen achter het front houden om onze menschen weer aan de noodzakelijkheid te wennen, dat in 't bijzonder in de verdediging het geweer er is om mede te schieten". Mil. Wochenblatt. No. 39. April 1930. „Kavalleriespitze und Kavallerie- Verbindungspatrouille"

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 82