812 het moment dat hij ongedekt is, wordt hij onder vuur genomen door de klein-kaliber-vlakbaanwapens, in het bijzonder door de automatische infanterie- wapens, welke een zeer belangrijke verwoestende uitwerking op hem hebben. Speciaal de infanterie is dus het wapen van de „puissance défensive du feu". „Dat wil zeggen, dat, wanneer het een normaal gevecht betreft, zooals men moet verwachten aan het begin van een oorlog tegenover een tegen stander, die onder dezelfde materieele en moreele omstandigheden strijdt als wij, men als absolute regel moet stellen, dat het vuuroverwicht, eerste voor waarde voor het succes, in beginsel moet worden gevraagd aan de middelen waarover de artillerie beschikt in den aanval, en aan die welke onder de infanterie ressorteeren in de verdediging". Eveneens in No. 451„La refonte de la réglementalion relative aux chars de combatcommandant J. P. „In het gevecht vullen de actie van vechtwagens en die der infanterie elkaar aan, doch de actie der infanterie blijft de hoofdzaak; de vechtwagens zijn slechts hulmiddelen: vandaar de noodzaak voor de bemanning om zich geheel op de hoogte te stellen van de handelingen van den infanterist ten einde de eigen handelingen daarnaar te regelen". Tactisch gebruik van zware mitrailleurs. Bulletin beige des sciences militaires. No. 4. April 1930. „Emploi des mitrailleuses du bataillon du premier échelon dans Voffensive"D. S. I. In dit vervolg-artikel lezen we o.a.: „Aan den anderen kant vormen de mitraillisten, wanneer ze aan de voorwaartsche beweging deelnemen te midden van de tirailleurs, voor den vijand zeer aanlokkelijke schijven; zwaar belast, zich rechtop voorwaarts bewegende, onderscheidt de mitraillist zich zeer van de geweerdragenden, zijn huurlieden; alle vijandelijke elementen zullen hem bij voorkeur uitkiezen als doel voor hun vuur". „De bataljonscommandant die een deel der mitrailleurs in reserve heeft gehouden, zal die mitrailleurs houden ter hoogte van de compagnie in tweede linie, welke gereed is, vereenigd daarmede, of wel, als het geval zich mocht voordoen, op elke andere wijze in te grijpen, in den zin als door den majoor bevolen". Infanterfebewapening. Heerestechnik. No. 4. April 1930. Zur Frage der Leistungssteigerung der Infanteriewaffen"„Zusammenfassende Besprechung", Schmidt. Bevat een over zicht van het in de vorige artikelen behandelde, waarin tot uiting komt de algemeene erkenning en dienovereenkomstig den eisch, dat moet worden ge streefd naar een verhooging van de vuurkracht en van de vuuruitwerking van de zuivere infanteriewapens, dat deze ook onvoorwaardelijk moet worden bereikt. „Als zuivere infanteriewapens worden daarbij bedoeldhet geweer, lichte en zware mitralleur. Zij moeten van het ondersteunen door andere wapens, zoo eenigszins mogelijk onafhankelijk worden gemaakt". Die verhooging van vuurkracht en vuuruitwerking wordt bepaald door twee nieuwe opdrachten voor die wapens, de bestrijding van vechtwagens en de afweer van vliegtuigen". Artilleriebewapening. Mil. Wochenblatt. No. 38. April 1930. „Raketenbatterien"Blümner- „In tegenstelling met het, op een of meerdere voertuigen, met trekdieren of met mechanische trekkracht voortbewogen kanon, kan het „Raketengestell" door de bedieningsmanschappen zélf worden gedragen. De raketbatterij zal daarom in het algemeen in korteren tijd en voor den vijand moeilijker te ontdekken in stelling worden gebracht, dan een geschutbatterij. Bovendien is haar vuurstelling bijna onafhankelijk van het terrein. Overal vindt ze een plaats en het in stelling brengen kan op een smallen en steilen weg, op een smal pad of over een licht vondertje heen, plaats hebben". „Snel ook gaat

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 84