816 Ie. de Frarisché, „inspirée par le principe d' „offensive préventive" ou si 1' on veut, par la „riposte violente" (la conception des grands capitaines, com- me Foch, et des savants, comme le général Nudant)" en 2e. de Amerikaansche, „inspirée par le principe de „défensive statique", waar bij „on attend d' être provoqué pour riposter efficacement", „la conception de la „Sky defence" americaine', waarbij liet land zich omringd bevindt door een gordel van luchtafweermiddelen, opgesteld op den nationalen bodem, aan de grenzen, aan de kusten, in het hart des lands, om „vitale deelen te beschermen". De „défense aérienne" speelt daarbij slechts een secundaire rol. De bewakingsvliegtuigen zijn vóór alles verkenners, bestemd voor de eerste schermutselingen, blootgesteld aan afzonderlijke vernietiging tijdens de ver volging, terwijl het voornaamste werk van de verdediging van de „ciel natio nal" toevalt aan de luchtafweer vanaf den grond. Army Quarterly. No. 1. April 1930. Searchlights in air defence'', majoor S. Baines. In beschouwing worden genomen„Fortress warfare", „Field warfare" en „The defence of India". Betrekkelijk dit laatste punt zegt schr. „1. Zoeklichten moeten worden opgesteld als permanente verdedigingsmid delen. 2. Zij moeten worden bemand met Indische genie-soldaten en de uitrusting moet eenvoudig en betrouwbaar zijn. 3. De detachementen moeten sterk genoeg zijn om voor eigen plaatselijke veiligheid te zorgen. 4. De opstellingen moeten zijn in kleine forten, toegang verleenende tot gepantserde wagens, met gezichts- en telefonische verbinding met den sectie commandopost en met een permanente, ondergrondsche, electrische centrale. 5. De projector en het luisterapparaat moeten, voor zoover mogelijk, ge pantserd zijn". Artileristische Rundschau No. 6. Februari 1930. „Welches ist das zweckmaszigste Kaliber fiir Schiffs-Flak oder erdfeste Flak Artus. „Wil men bij de Flak onder groote elevatie niet volkomen op een mecha nische laadinrichting zijn aangewezen, doch steeds ook, ten minste als hulp middel, met de hand kunnen laden, dan kan het kaliber niet grooter dan 9 cm. worden gekozen". „De aanvangssnelheden zullen in het algemeen 900/1000 meter per seconde bedragen". „Wil men toelaten dat men bij de grootere elevaties geheel op mechanische laadinrichtingen is aangewezen, dan kan het kaliber op 10 cm. of iets meer worden bepaald, waarbij dan nog een voldoende aanvangssnelheid (van 900 meter) kan worden bereikt". Revue militaire frangaise. No. 105. Maart 1930. „La défense du pays contre le danger aéiren", luitenant-kolonel Vauthier. „Resumeerende de organisatie der hulpverleening eischt een zeer nauwkeurige regeling, welke omvat een dienst voor de bestrijding van uitgebroken branden, een dienst voor het opsporen van gifgassen, een dienst voor afvoer en opname in hospitalen van met gas besmette personen en gewonden, een dienst voor het wegruimen van het puin." „De passieve beschermingsmaatregelen ontheffen niet van het organiseeren van een actieve verdedignig „du point sensible", bestaande uit automatische wapenen om de gelande vliegtuigen zelf onder vuur te nemen of wel hen die daaruit stijgen om vernielingen te bewerkstelligen". Journal of the royal united service institution No. 497. Februari 930. „Air defence," Kolonel H.W. Hill. „Een ieder is zich volkomen bewust van de "gevaren van een luchtinvasie; maar betrekkelijk weinigen hebben een werkelijk geloof, dat de luchtverdediging zeer krachtdadig kan zijn. Te veel reeds beschouwen luchtverdediging als een ietwat zwak en tijdelijk hulpbrengend middel. En dit zal het ongetwijfeld ook zijn, indien doelmatige voorzieningen niet in vredestijd hebben plaats gehad. Het opbouwen van de luchtverdediging van Londen in oorlogstijd vroeg drie jaren".

Indisch Militair Tijdschrift | 1930 | | pagina 88